کد خبر: 85298 A

به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان؛

مراسم افتتاحیه ششمین دوره ی مسابقات فوتسال وزارت نیرو به میزبانی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان برگزار شد.

ایلنا: معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان گفت: تعداد ورزشکاران سازمان یافتهٔ استان از ۲۶ هزار نفر به ۴۵ هزار نفر افزایش یافته و تعدا اماکن ورزشی نیز از ۱۲۲ به ۳۳۷ رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، در این مراسم که دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو، معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، مدیران عامل شرکت‌های صنعت آب و برق استان زنجان و عضو هیات رئیسهٔ فدراسیون فوتبال حضور داشتند، احمدی معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان در سخنانی ضمن خیر مقدم به تیمهای شرکت کننده در این مسابقات با بیان اینکه تحولات عظیمی در استان زنجان روی داده اما مطالبات زیادی هنوز باقی مانده، گفت: امیدواریم بتوانیم به این مطالبات و خواسته‌ها جامهٔ عمل بپوشانیم.

وی با پرداختن به آمار و ارقام استان زنجان در بخش ورزش اظهار کرد: در ۸ سال گذشته تعداد مربیان و داوران ورزشی استان رشد ۳۳۶ درصد داشته و سرانهٔ ورزشی از ۲۲ سانتی‌متر به ۷۳ سانتی‌متر افزایش داشته است.

به گفتهٔ این مقام مسئول، در طول ۸ سال اخیر پایگاههای اوقات فراغت استان از ۴۰۰ مورد به ۱۲۶۸ مورد رسیده که این حکایت از برنامه ریزی دولت برای پُر کردن اوقات فراغت جوانان داشته است.

احمدی از رشد ۲۷۹ درصدی کسب مدال در میادین مختلف ورزشی در استان خبر داد و افزود: تعداد ورزشکاران سازمان یافتهٔ استان از ۲۶ هزار نفر به ۴۵ هزار نفر افزایش یافته و تعدا اماکن ورزشی نیز از ۱۲۲ به ۳۳۷ رسیده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان ارتقا شاخص‌های ورزشی در استان را نشان از استفاده کردن و اعتماد به نسل جوان عنوان کرد.

 

سرمایه گذاری در ورزش

سخنران دیگر این مراسم دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری دربارهٔ هزینه کردن در ورزش گفت: هزینه کردن در ورزش نوعی سرمایه گذاری و یکی از سیاستهای وزارت نیرو، نتایج آن در دراز مدت نمود پیدا می‌کند.

مالک حسین‌زاده وظیفهٔ وزارت نیرو را خدمات رسانی به مردم عنوان کرد و افزود: اهمیت دادن وزارتخانه به ورزش تنها برای بالا بردن انگیزهٔ مضاعف و ایجاد نشاط کارکنان در محیط کاری است.

وی با اعلام اینکه وزارت نیرو در ۲۲ رشتهٔ ورزشی فعالیت می‌کند که از این تعداد ۱۳ رشته مختص آقایان و ۹ رشته برای خواهران تدوین شده، اظهار کرد: با توجه به اینکه کارکنان صنعت آب و برق بیشترین پشت میز نشینی و اجرای طرحهای بزرگ عمرانی را دارند، ورزش بهترین گزینه برای رهایی از استرس‌های روزمرهٔ زندگی است.

به گفتهٔ حسین‌زاده، تنها راه برای دوری جستن از مصرف داروهای آرام بخش، اضطراب و استرس‌های روزمره فعالیتهای ورزشی است که تحقق این امر جزو سیاست‌های وزارت نیرو می‌باشد.

این مقام وزارت نیرو، ورزشکاران را افرادی مقرراتی عنوان کرد و با انتقاد از عملکرد صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان در بی‌توجهی به ورزش همگانی اظهار کرد: وزارت نیرو توسعهٔ ورزش همگانی و سلامت همکاران را فدای ورزش قهرمانی کرده و با تشکیل کارگروههای تخصصی در تحقق این مهم تلاش می‌کند.

دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو، اضافه کرد: وزارت نیرو در کنار وزارت ورزش تنها وزارتخانه‌ای بوده که یک روز را به نام ورزش در محیط ادارای نامگذاری کرده که این نشان از اهمیت دادن به جایگاه ورزش است.

حسین‌زاده بر لزوم رعایت فوانین و مقررات در طول برگزاری رقابت‌ها تاکید کرد و رعایت مسائل اخلاقی و جوانمردی را در این رقابت‌ها متذکر شد.

 

رعایت اصول اخلاقی

در ادامه سرپرست عالی ششمین دورهٔ رقابت‌های فوتسال وزارت نیرو در سخنانی با اشاره به توصیهٔ مقام معظم رهبری به تحصیل، تهذیب و ورزش گفت: ورزش در ارتقا سلامت روحی و جسمی افراد تاثیرگذار بوده و رقابت در این عرصه در بالا بردن روحیهٔ نشاط و سلامتی افراد جامعه موثر است.

مسلم پورنصرت با بیان اینکه ورزش کردن با اخلاق عجین شده، بر رعایت اصول اخلاقی تاکید کرد و دربارهٔ میزبانی استان زنجان در این دوره رقابت‌ها افزود: زنجان در دورهٔ قبلی این رقابت‌ها به دلیل کسب عنوان قهرمانی با حمایت کمیتهٔ ورزش صنعت آب و برق، استان بر‌تر برای میزبانی انتخاب شد.

وی در پایان با اعلام اینکه در این دورهٔ رقابت‌ها ۲۷ تیم از سراسر کشور در یک هفته به رقابت می‌پردازند، اظهار کرد: در طول برگزاری این رقابت‌ها دستگاههای مختلف اجرایی از جمله استانداری، شهرداری، ادارهٔ کل ورزش و جوانان استان، مدیران عامل صنعت آب و برق استان، نیروی انتظامی، اورژانس، صداو سیما، رسانه‌های استان، هیات فوتبال استان و غیره با شرکت آبفای استان همکاری دارند.

افتتاحیه ششمین دوره مسابقات فوتسال وزارت نیرو ششمین دوره مسابقات فوتسال وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر