کد خبر: 85300 A

سرپرست کمیته امداد شهرستان خدابنده خبر داد:

سرپرست کمیته امداد شهرستان خدابنده از جمع‌آوری 4 میلیارد و 600 میلیون ریال زکات در شهرستان خدابنده خبر داد.

ایلنا: سرپرست کمیته امداد شهرستان خدابنده گفت: کمیته امداد خدابنده به منظور تبلیغ و ترویج فرهنگ زکات اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن کمالی اظهار کرد: یکی از سنت‌های حسنه مورد تاکید در دین اسلام پرداخت زکات است.

وی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) و نزدیکان آن بزرگوار همواره بر پرداخت زکات مبادرت می‌ورزیدند، تصریح کرد: در همین راستا روایات بسیاری از پیامبر اکرم (ص) در زمینه اهمیت پرداخت زکات نقل شده است.

سرپرست کمیته امداد شهرستان خدابنده در ادامه با اشاره به اینکه یکی از سنت‌های حسنه کمیته امداد نیز جمع‌آوری زکات است، اضافه کرد: کمیته امداد خدابنده به منظور تبلیغ و ترویج فرهنگ زکات اقدامات مختلفی را انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با برگزاری جلسات مکرر زکات در شهرستان خدابنده افزود: با برگزاری این جلسات در زمینه راهکارهای تبیین مردم در زمینه زکات اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

کمالی همچنین به نصب بنرهای تبلیغی در زمینه زکات در سطح نیز اشاره داشت و گفت: این بنر‌ها در معابر پرتردد شهر نصب می‌شود.

وی همچنین به برگزاری جلسات چهره به چهره با حضور کشاورزان عمده‌کار نیز اشاره کرد و گفت: در راستای برگزاری این جلسات نحوه پرداخت زکات و آثار فردی و اجتماعی آن برای کشاورزان تبیین می‌شود.

سرپرست کمیته امداد شهرستان خدابنده در ادامه با بیان اینکه در سه ماهه نخست امسال ۴ میلیارد و ۶۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال زکات در شهرستان خدابنده جمع‌آوری شد، تصریح کرد: مبالغ جمع‌آوری شده در راستای احداث پروژه‌های عام‌المنفعه و کمک به خانواده‌های محروم و نیازمند هزینه می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: مبالغی که در قالب زکات جمع‌آوری می‌شود، در‌‌ همان محلی که جمع‌آوری شده است، هزینه می‌شود.

سرپرست کمیته امداد شهرستان خدابنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر