کد خبر: 8537 A

رئیس جهاد دانشگاهی کشور:

رئیس جهاد دانشگاهی کشور گفت: رویکرد اصلی این مرکز تربیت افراد متخصص و متعهد است.

زنجان ـ ایلنا:‌ رئیس جهاد دانشگاهی کشور در زنجان گفت: آموزش در مراکز جهاد دانشگاهی باید بر مبنای تعهد وارزش های اسلامی صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد حسین یادگاری، رئیس جهاد دانشگاهی کشوردر مراسم آیین افتتاح مرکز تخصصی زبان زنجان اظهار داشت: ارائه مفاهیم دینی و معرفتی به دانشجویان و دانش آموزان از جمله رویکردهای اصلی جهاد دانشگاهی در کنار آموزش های علمی است.

وی با اشاره به اینکه باید از اساتید مجرب و متخصص در این مراکز اموزش زبان استفاده کرد، افزود: گزینش اساتید مراکز اموزشی جهاد دانشگاهی باید برمبنای تعهد و ارزش های اسلامی صورت گیرد چرا که تخصص به تنهایی کافی نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر استفاده از اساتید دلسوز در مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی ابراز کرد: باید از اساتیدی استفاده کرد که باعث تقویت خودباوری و غرور ملی در دانشجویان می شوند.

وی ارتقای علمی افراد مذهبی را یکی از اولویت های جهاد دانشگاهی ذکر و ادامه داد: جهاد دانشگاهی در راستای دفاع از ارزش های انقلاب و اسلام ارتقای سطح علمی افراد مذهبی را یکی از اولویت های خود قرار داده است.

یادگاری با اشاره به ارائه شیوه های آموزش مجازی در جهاد دانشگاهی گفت: با توجه به اینکه بهترین روش اثرگذار در راستای تقویت منابع اعتقادی و مذهبی حضور دانشجو و استاد در کلاس است اما استفاده از این روش نیز در شرایط امروز جهان ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه در آموزش زبان باید یک نهضت علمی صورت گیرد، ابراز کرد: در قالب این نهضت باید اشعار ملی و احادیث ائمه (ع) به صورت انگلیسی و سایر زبان های زنده دنیا در بین زبان آموزان در راستای انتقال مفاهیم دینی و ملی ارائه شود.

رئیس جهاد دانشگاهی کشور و معاونان وی در بدو ورود به استان زنجان در مزار شهدای پایین زنجان حضور پیدا کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر