کد خبر: 86544 A

با توجه به ویژگی‌های هنر که نقش اساسی در معرفی تمدن‌ها دارد، با استفاده از سایر ابزار‌ها نمی‌توان به این امر دست یافت.

ایلنا: رئیس حوزه هنری کشورگفت: حوزه هنری و هنرمندان استان باید نقاط قوت این ظرفیت و پتانسیل استان را به خوبی شناسایی کرده و بیشترین آثار هنری تولیدی در این عرصه باشد.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری کشور در دیدار با کارکنان حوزه هنری استان زنجان اظهار داشت: با توجه به ویژگی‌های هنر که نقش اساسی در معرفی تمدن‌ها دارد، با استفاده از سایر ابزار‌ها نمی‌توان به این امر دست یافت.

وی افزود: هنر برای این بوجود آمده که در خدمت دین و معنویت باشد به طوری که در متون کهن دینی اولین عناصر و جلوه‌های هنری از طریق انبیاء پایه‌گذاری شده است.

رئیس حوزه هنری کشور با تاکید براینکه هنر اگر از دین فاصله بگیرد دچار انحراف می‌شود، ابراز داشت: هنرمندان باید به این نکته توجه داشته باشند که هر هنری که خلق می‌شود از جانب خداوند است و این کلام و اندیشه پاک است که ماندگار خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در همه جای دنیا استان زنجان را به پایتخت شور و شعور حسینی می‌شناسند، اظهار داشت: حوزه هنری و هنرمندان استان باید نقاط قوت این ظرفیت و پتانسیل استان را به خوبی شناسایی کرده و بیشترین آثار هنری تولیدی در این عرصه باشد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حوزه هنری رسالت سنگینی را بر عهده دارد، افزود: همه باید برای دستیابی به اهداف و رسالت‌های این نهاد انقلابی تلاش کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زنجان استانی استعداد خیز در تمامی عرصه‌های هنری است، گفت: عرفا و علما و همچنین هنرمندان بسیار بزرگ و سر‌شناسی در رشته‌های مختلف از جمله خوشنویسی، ادبیات آئینی و شعر در این استان پرورش یافته است.

مومنی شریف، تاکید کرد: با توجه به اینکه در روزگار بحران هویت قرار داریم، هنرمندان باید از ظرفیت‌های استان در راستای شناسایی و معرفی الگو‌ها از جمله شهید شهریاری و سایر افراد نخبه به جوانان و نوجوانان به خوبی استفاده کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با فعالیت هنرمندان و حمایت‌های حوزه هنری از آنان گامی در جهت گسترش و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی برداریم و اجازه ندهیم شخصیت‌های بزرگ و برجسته انقلاب به فراموشی سپرده شود.

محسن مومنی شریف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر