کد خبر: 86922 A

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی؛

با حضور معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، مشکلات اعضا شرکت تعاونی مسکن مهر شهرستان زنجان (صاحبان پروژه ۷۸۴ واحدی ساتراپ و احرار) بررسی و رسیدگی شد.

ایلنا: مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان تمام تلاش دولت بر این است که با تأمین زمین، ارائه تسهیلات و پرداخت یارانه دولتی، زمینه خانه دار شدن اقشار کم دآمد و ضعیف جامعه را فراهم نماید.

به گزارش ایلنا از زنجان، پیرو طرح مشکلات پروژه ۷۸۴ واحدی مسکن مهر زنجان به وزیر راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با حضور در زنجان و برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه وشهرسازی استان، مسئولین شرکت تعاونی مسکن مهر و همچنین نمایندگان اعضا این شرکت، از نزدیک مشکلات و موانع موجود بر سر راه این پروژه‌ها بررسی کرد.

در ابتدای این جلسه، نمایندگان اعضا شرکت تعاونی مسکن مهر زنجان عمده‌ترین اعتراض خود را نسبت افزایش قیمت مسکن مهر ۷۸۴ واحدی اعلام نموده و درخواست بررسی دلایل و کاهش مبالغ دریافتی از اعضا را مطرح نمودند.

افشاریان مدیر عامل شرکت تعاونی مسکن مهر زنجان هم ضمن پاسخ به سوالات مربوطه در خصوص دلایل اصلی افزایش قیمت واحد‌ها مفاد قراردادهای فی مابین را تشریح و خواستار رفع اختلافات موجود شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان هم در این جلسه، با اشاره به خط مشی اصلی دولت در زمینه تأمین مسکن گفت: تمام تلاش دولت بر این است که با تأمین زمین، ارائه تسهیلات و پرداخت یارانه دولتی، زمینه خانه دار شدن اقشار کم دآمد و ضعیف جامعه را فراهم نماید.

مهندس حافظ باباپورخاطر نشان ساخت: در پروژه مسکن مهر ۷۸۴ واحدی ساتراپ واحرار، دولت به ازای هر واحد بیش از ۱۸ می‌لون تومان یارانه به صورت مستقیم و غیر مستقیم پرداخت کرده است که در مجموع رقمی بالغ بر ۱۴ میلیون تومان می‌باشد.

در ادامه این جلسه معاون وزیر راه و شهرسازی، با افزایش ۳ میلیون تومانی سقف تسهیلات پرداختی از ۲۲ میلیون تومان به ۲۵ میلیون تومان جهت کمک به متقاضیان این واحد‌ها و همچنین پرداخت مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به ازای هر واحد، بابت محوطه سازی از طرف وزارت راه و شهرسازی موافقت نمود.

مهندس مهرآبادی در پایان سخنان خود خواستار تسریع در روند صدور اسناد مالکیت و تقسیط تسهیلات پرداختی به متقاضیان شده و خاطر نشان ساخت: شرکت تعاونی مسکن مهر زنجان موظف است نسبت به رفع نواقص داخل واحدهای مسکونی اقدامات لازم را به پیمانکار مربوطه اعلام و ظرف مدت دو هفته هماهنگی نصب انشعابات آب و برق و گاز واحد‌ها را انجام دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر