کد خبر: 87090 A

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان خبر داد:

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان با اشاره به حضور هیئت بازرسی از مرکز برای بررسی عملکردها و ماموریت‌ها در نه آیتم کشوری گفت: پلیس استان زنجان در مقایسه با سال قبل دارای ارتقاء رتبه بوده است.

ایلنا: فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان گفت: تمهیدات لازم برای اجرای راهپیمایی روز قدس و اجرای فریضه اقامه نماز عید فطر در استان اندیشیده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سرهنگ علیرضا صالحی فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان امروز (15 تیر) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه گرایش به مسائل دینی باعث دوری انسان از بحران هویتی می شود، گفت: انسان هایی که پایه های محکم دینی را در خود نهادینه کرده اند از آرامش روانی بالایی برخوردار هستند.

وی در این زمینه افزود: در استان زنجان شاهد کاهش 30 درصدی جرایم در ماه مبارک رمضان هستیم. فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان گفت: گرایش به آموزه های دینی را عامل اصلی دوری انسان از گناه و جرایم اعلام کرد و گفت: در ماه مبارک رمضان شاهد کاهش 30 درصدی جرایم هستیم.

وی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان با کاهش 30 درصدی جرایم روبه رو هستیم، ادامه داد: هرکس که پله های اوج به پروردگار را طی کند از زشتی و بزهکاری دور می شود. این مقام مسئول به ارتباط روزه داری با کاهش جرایم اشاره کرد و یادآورشد: قناعت و کم خواهی یکی از نشانه های کاهش جرایم است.

فرمانده نیروی انتظامی حضور مردم در پای صندوق های رای را هم متذکر شد و افزود: این مشارکت گسترده بیانگر ناکارآمدی تحریم ها و فشارهای اقتصادی دشمنان است.

وی همچنین این حضور را سیلی محکمی برگوش استکبار جهانی عنوان کرد و ادامه داد: حوادثی که در کشورهای مجاور ایران اسلامی رخ می دهد، بیانگر امدادهای غیبی و حکومت های الهی در ایران اسلامی است.

سرهنگ صالحی به اقدامات نیروی انتظامی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و اظهار داشت: تمهیدات لازم برای اجرای راهپیمایی روز قدس و اجرای فریضه اقامه نماز عید فطر در استان اندیشیده شده است.

وی همچنین به برخورد با روزه خواری و اغذیه فروشی های در این ماه نیز تاکید کرد و گفت: با اغذیه فروشانی که بعد از اذان صبح تا افطار اقدام به فعالیت کنند برخورد می شود.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه توصیه هایی به همشهریان زنجانی در این ایام کرد و ادامه داد: پلیس استان زنجان با آمادگی لازم محیطی امن برای مردم و روزه داران در این ایام فراهم می کند.

وی همچنین به کسب رتبه های برتر پلیس زنجان در بخش های کاهش کشته در تصادفات بین جاده ای، کشف جرم، رضایتمندی مردم از پلیس و جایگاه پلیس استان زنجان در رتبه چهارم کشوری اشاره کرد و افزود: 2160 وظیفه و ماموریت پلیس توسط هیات ناجا در استان بررسی شد.

این مقام مسئول همچنین به برنامه های پلیس در بخش حجاب و عفاف نیز اشاره کرد و افزود: امربه معروف و نهی از منکر لازمه دنیای امروز است.

وی به اقدام تاریخ ساز زنان زنجانی در 14 بهمن سال 57 و راهپیمایی به یادماندنی آنان بر علیه رژیم طاغوت اشاره کرد و افزود: تقویت کشت های امنیت اخلاقی با قوت خود ادامه دارد. به گفته سرهنگ صالحی این طرح در ماه مبارک رمضان با برخورد با فروشندگان بدحجاب و بدپوشش در سطح بازار ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان یادآور شد: رویکرد اصلی پلیس در ارتقاء امنیت اجتماعی تذکر لسانی است و به برخی از این افراد با حضور خانواده هایشان تذکر داده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر