کد خبر: 87543 A

رئیس اتاق زنجان خبر داد:

نحوه ایجاد زنجیره تولید در شهرک‌های صنعتی به منظور افزایش ارزش افزوده و درآمد سرانه، تعامل میان واحدهای تولیدی مستقر در استان، افزایش فرصتهای شغلی و نهایتاً افزایش صرفه‌های اقتصادی سرمایه‌گذاریهای آتی از سوی اتاق زنجان تهیه و در جلسه اتاق فکر چگونگی اجرای این موارد بررسی شد.

ایلنا: نحوه ایجاد زنجیره تولید در شهرک‌های صنعتی به منظور افزایش ارزش افزوده و درآمد سرانه، تعامل میان واحدهای تولیدی مستقر در استان، افزایش فرصتهای شغلی و نهایتاً افزایش صرفه‌های اقتصادی سرمایه‌گذاریهای آتی از سوی اتاق زنجان تهیه و در جلسه اتاق فکر چگونگی اجرای این موارد بررسی شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، رئیس اتاق زنجان گفت: اتاق زنجان در نظر دارد راهنمای تجاری استان زنجان به‌همراه دو استان دیگر را بررسی کند و ما سعی در به راه اندازی دفتر مبادله‌ای ارز داریم که گامی موثر در حل مشکلات تجار و بازرگانان باشد.

در این نشست غلامحسین جمیلی رئیس اتاق زنجان با توجه به جایگاه اتاق در بخش تجارت خارجی اظهار داشت: متاسفانه علی رغم تمامی تلاشهای صورت گرفته در حوزه صادرات کم توجهی می‌شود از این رو تمامی فعالیتهای اتاق جهت رشد و شکوفائی اقتصاد به محور صادرات سوق داده شده است.

وی با اشاره به اعزام و پذیرش هیات‌ها در سالهای گذشته گفت علی رغم کسب توفیقات فراوان که ماحصل این سفر‌ها بود اتاق به تمامی برنامه‌هایی که مدنظر داشت نرسید که امیدواریم این مهم در سالهای آتی تحقق پذیرد.

این مقام مسئول با طرح این سئوال که چرا تعداد واحدهای صادراتی هر روز در حال کاهش است گفت: اتاق زنجان در نظر دارد راهنمای تجاری استان زنجان بهمراه دو استان دیگر را بررسی نماید و ماسعی داریم باراه اندازی دفتر مبادله‌ای ارزگامی موثر در حل مشکلات تجار و بازرگانان برداریم.

در ادامه جلسه مبحث شرکتهای صنعتی در استان مطرح شد، در حال حاضر تعداد شهرکهای صنعتی به لحاظ جمعیت استان بسیار کم می‌باشد بهره برداری حداکثری از وجوه اداری، ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران جهت انجام سرمایه گذاری در شهرک‌های صنعتی و ایحاد خوشه‌های بازرگانی از جمله مباحث مطروحه در این نشست بود که ریاست اتاق زنجان با توجه به مزیتهای استان در زمینه زیتون و فرش خواستار ایجاد خوشه در این خصوص شد.

گفتنی است در حال حاضر استان زنجان به لحاظ کشت و تولید زیتون رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است و ۴۰ درصد تولید زیتون کشور متعلق به استان زنجان و ۱۲ استان دیگر مابقی این رقم را تولید می‌کنند.

رئیس اتاق زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر