کد خبر: 87551 A

نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی ایران:

نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی ایران با اشاره به آثار پژوهشی منتشر شده از سوی حوزه هنری گفت: حوزه هنری در سال‌های اخیر گام‌های بلندی در عرصه پژوهش برداشته است.

ایلنا: نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی ایران گفت: اگر امروز به امر پژوهش در جامعه بها داده شود آثار و نتایج آن را در سال‌های آینده در جهت ارتقاء همه جانبه کشور خواهیم دید.

به گزارش ایلنا از زنجان، سعید علامیان، نویسنده و پژوهشگر تاریخ شفاهی ایران گفت: حوزه هنری رویکرد مثبتی در راستای کارهای پژوهی دارد و آثار پژوهشی که در سال‌های اخیر به همت این نهاد منتشر شده است قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت پژوهش نسبت به سایر حوزه‌ها به لحاظ کمی در سطح پایین تری قرار دارد، افزود: بیشتر نویسندگان به فعالیت در عرصه خاطرات شفاهی تمایل دارند.

دبیر کل مجمع خبرنگاران و نویسندگان مطبوعاتی دفاع مقدس ابراز داشت: با توجه به اینکه مقوله پژوهش کمی زمان بر است لذا برای برخی از نویسندگان توجیه اقتصادی نداشته و این امر یکی از دلایل اصلی نپرداختن به این مقوله است.

وی بیان داشت: اگر مسئولان و متولیان امر، بودجه‌های اختصاص یافته به امر پژوهش را افزایش دهند و در این زمینه تجدید نظر کنند وضعیت این عرصه در کشور بهبود می‌یابد.

علامیان خاطر نشان کرد: اگر امروز به امر پژوهش در جامعه بها داده شود آثار و نتایج آن را در سال‌های آینده در جهت ارتقاء همه جانبه کشور خواهیم دید.

گفتنی است سعید علامیان با داشتن سابقه ۳۰ ساله در عرصه روزنامه نگاری و تجربه سردبیری در مطبوعات در حال حاضر یکی از پژوهشگران تاریخ شفاهی کشور است.

وی وقایع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را در قالب خاطرات راویان جنگ می‌نویسد.

تازه‌ترین اثر منتشر شده او جلد اول «روایت زندگی حسن باقری» است که به گفته وی بیش از ۷ سال زمان برده است.

از جمله مهم‌ترین تالیفات علامیان «ماموریت در ساحل نیسان»، «خاطرات سرتیپ فردوسی»، «لشکر آچار بدست» و «برای تاریخ می‌گویم» است که به چاپ رسیده است.

سعید علامیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر