کد خبر: 87740 A

استاندار زنجان:

در ایران برخلاف این تحریم‌ها شاهد برداشتن گام‌های بلند و موثر با مستندات به همت مردم و مسئولین بودیم.

ایلنا: استاندار زنجان گفت: با برداشتن چند گام موثر ایران دیگر به فروش نفت متکی نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد، استاندار زنجان امروز در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن و تجات استان زنجان با اشاره به وجود بحران‌های اقتصادی در دنیای امروز گفت: در سال‌های اخیر شاهد تحولات، بحران‌های سیاسی و اقتصادی بسیار مهم در سطح جهانی بودیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه بحران‌های سیاسی، اقتصادی، بیداری اسلامی بسیار تاثیرگذار و بی‌سابقه در این جریانات در کشور ایران بوده است افزود: دنیا هنوز نتوانسته از این بحران جهانی به سلامت عبور کند.

مقام عالی استان با اشاره به زنده بودن اقتصاد به‌مثابه موجود زنده تصریح کرد: با هر معضل و مشکل در این زمینه تمامی افراد جامعه و واحدهای تولیدی و صنعتی دچار چالش می‌شوند.

رئوفی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه ایران اسلامی نیز همانند کشورهای جهان در این بحران حضور داشته است افزود: ایران در این گذار با مدیریت صحیح شاهد کمترین آسیب و تاثیر در دنیا بوده است.

استاندار زنجان در بخشی از سخنان خود تشدید تحریم‌های اقتصادی را با هدف فلج کردن نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و خاطر نشان کرد: در ایران برخلاف این تحریم‌ها شاهد برداشتن گام‌های بلند و موثر با مستندات به همت مردم و مسئولین بودیم.

وی ایران را کشور رو به رشد با گام‌های بلند در بخش اقتصادی عنوان کرد و گفت: ایران امن‌ترین کشور در مقابل بحران اقتصادی برای سرمایه‌گذاران در دنیا بوده است.

استاندار زنجان این اقدامات بسیار موثر درکشور را نشان‌دهنده ظرفیت، درایت و مدیریت ایران اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری و مسئولین کشور برشمرد و یاد آور شد: ایران با شاخص‌های برجسته و مطرح شاهد کسب جایگاه موثر در دنیا شناخته شده است.

مقام عالی استان فشارهای اقتصادی به ایران را مهم ارزیابی کرد و گفت: ایران و استان در بخش صارات با تمامی بحران‌های اقتصادی و فشار تحریم‌ها دارای رشد مطلوب بوده است.

وی در این زمینه ادامه داد: با برداشتن چند گام موثر ایران دیگر به فروش نفت متکی نخواهد بود.

استاندار زنجان با بیان اینکه مشکلات در جامعه را نمی‌توان منکر شد افزود: با تمام سختگیری دشمنان کشور استان هنوز تجربه از کار افتادگی واحدهای تولیدی را تجربه نکرده است.

رئوفی‌نژاد ظرفیت‌های تولیدی معدنی و صنعتی در حال استفاده استان زنجان را ۴۰ درصد عنوان کرد و افزود: هنوز بنا به دلایل ۶۰ درصد ظرفیت‌های تولیدی در زمینه‌های معدنی بلا استفاده است.

استاندار زنجان با اشاره به صنعت سرب و روی استان زنجان خاطر نشان کرد: بالغ بر ۷۰درصد درصد صادرات استان را این مواد معدنی تشکیل می‌دهند.
وی با بیان چالش‌ها و مشکلات در این زمینه گفت: استان زنجان شاهد ارتقاء شاخص‌ها در این زمینه بوده است.

رئوفی‌نژاد استان زنجان را چهارمین استان کشور به لحاظ جذب سرمایه گذار خارجی عنوان کرد و اظهار کرد: شاهد ارتقاء شاخص و ظرفیت‌های قابل قبول در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به تولیدات واحدهای تولیدی استان زنجان گفت: ما به تولیدی ۷تا۵/۷ تنی فولاد در استان روبرو هستیم.

استاندار زنجان در پایان همت، تعامل و هدف‌گذاری مطلوب در استان را برای استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها در رشد و توسعه و آبادانی بیش از پیش استان را مهم ارزیابی کرد.

استاندار زنجان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر