کد خبر: 87744 A

رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان زنجان:

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به سال گذشته به عنوان سال بسیار سخت برای صنعت ایران و استان گفت: قوانین مربوط به فضای کسب و کار باید در کشور اجرایی شود.

ایلنا: رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان زنجان گفت: باید به تشکل‌های مردمی وغیر دولتی در ایران به‌عنوان یاوران صنعت بها داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، سجاد نباتچیان، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، امروز در گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در سالن همایش‌های هتل بزرگ زنجان با اشاره به برگزاری اولین سال این همایش توسط خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: ایران در سال گذشته دارای دو مشکل عمده در بخش صنعت و معدن بوده است.

نباتچیان با بیان تحریم خارجی و وجود مشکلات اقتصادی در این زمینه در داخل کشور گفت: مشکلات خارجی شامل تحریم و عدم فروش مواد، عدم خدمات جابجای پول و... برای صنعت بوده است.

وی بخش تاسف بار مشکلات اقتصادی صنعتی را مشکلات داخلی عنوان کرد و گفت: اجرای نا‌به‌هنگام قانون هدفمندی یارانه‌ها، مالیات بر ارزش افزوده را از جمله مشکلات در این زمینه برشمرد.

نباتچیان در ادامه با اشاره به گرانی نابه‌هنگام ارز تصریح کرد: قوانین پر فشار مالیاتی، سیاسی کشور موجب جبران قسمتی از هزینه‌های دولت از صنعت بوده است.

وی تحریم‌های خارجی وداخلی را در ایران برای بخش صنعت نفس گیر عنوان کرد و گفت: صنعتکاران تمام سعی و توان خود را در این زمینه به کار گرفتند و ایستادگی کردند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در این راستا استان زنجان را دارای موفقیت‌های موثر در عرصه ضنعت وتو لید عنوان کرد و افزود: استان زنجان در این سال پر فشار در بخش صنعت برای اولین بار شاهد موفقیت ۴ صنعتگر ملی در کشور بوده است.

وی از جمله این صنعتگران را ذوب آهن البرز، صنایع ریلی، شرکت خالص سازان روی و شمش روی میهن برشمرد و گفت: صنعتگران استان زنجان دین خود را در این زمینه ادا کردند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه با اشاره به شروع به کرا دولت یازدهم در کشور توقعات صنعت. معدن را از دولت آینده خواستار شد و گفت: در فاصله مدت انتقال دولت دهم به یازهم باید به بخش صنعت مسکن داده شود.

نباتچیان با بیان اینکه برای اولین و آخرین باز استراتژی اقتصادی وصنعتی ایران باید این اقدامات در زمینه این موضوعات استانی شود.

وی نگاه دولت جدید را به استان زنجان ویژه ارزیابی کرد وگفت: ‌استان زنجان نیازمند توجه ونگاه ویژه در بخش صنعت ومعدن در کشور است.

نباتچیان در این راستا این استراتژی را مهم عنوان کرد وگفت: باید این برنامه‌ها بعد از تدوین شجاعانه اجرایی شود.

رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان زنجان خواستار مشورت تشکل‌های بخش صنعت ومعدن شد وگفت: باید برای اجرای این برنامه‌ها افرادی با فکر سالم در این کار حضور داشته باشند.

وی پذیرش انتقادات سازنده را در این زمینه موثر برشمرد وتصریح کرد: اعضای جدید وزارت باید در این زمینه قانونمند باشند نه زور مدار.

نباتچیان در ادامه گفت: پرداخت یارانه‌ها به تولید وایجاد اشتغال لطمه می‌زند باید به فکر نفدینگی واحد‌ها باشیم.

رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان زنجان با بیان اینکه ۹۰درصد وقت کار فرمایان وکارآفرینانان صرف مشکلات اداری می‌شودافزود: طبق آمار‌ها سرانه کار مفید ایران کمتر از افغانستان وپاکستان است.

وی اصلاح قانون کار را اجتناب پذیر برشمرد وگفت: باید به تشکل‌های مردمی وغیر دولتی در ایران بعنوان یاوران بهاء داده شود.

نباتچیان داشتن تعامل با دولت را برای صنعتگران بسیار مهم واساسی ارزیابی کرد وگفت: قوانین مربوط به فضای کسب وکار باید درکشور اجرایی شود.
رئیس خانه صنعت، معدن وتجارت استان زنجان در پایان به دولت یازدهم یادرآور شد: باید بین قطعنامه‌ها وکاغذ پاره‌ها تفاوت قائل باشید.

رئیس خانه صنعت و معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر