کد خبر: 90015 A

نماینده نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان:

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در این نشست گفت: منتخبین شورای شهر باید به نمادهای فرهنگی و ارزش شهر ها توجه جدی و لازم داشته باشند.

ایلنا: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: ‌جایگاه شورای اسلامی در حفظ هویت فرهنگی موضوعی مهم قلمداد می‌شود و اعضای شورا نقشی اساسی در حوزه اعتقادی و فرهنگی شهر دارند.

به گزارش ایلنا از زنجان، ‌ حجت الاسلام والمسلمین عنایت الله شامی گفت: شناخت جایگاه افراد و جمع و نهاد شورا تاثیر بسزایی در روند فعالیت یک مجموعه دارد و بسیاری از مسائل و مشکلات از نداشتن شناخت از جایگاههاست.

وی افزود: شهر همچون موجودات زنده دارای هویت هستند، هویت جامعه و شهر مجموعه‌ای از آثار و میراثی است که از آن به جا مانده است.

وی از اعضای شورای شهر و منتخبین خواست به نمادهای فرهنگی و ارزش شهر‌ها توجه جدی و لازم انجام گیرد.

اعضای شورای سوم و منتخبین دوره چهارم نیز در این دیدار و نشست، به شرح زیر به بیان دیدگاه‌های خود پیرامون چگونگی تعامل میان شورا با نهاد دانشگاه و همچنین تعامل بین شورا با دانشگاه آزاد اسلامی زنجان پرداختند:

 

علیرضا بهرامخانی:

توسعه سیاسی لازمه توسعه عمرانی و اجتماعی در شهر است. گذشتگان و کسانی را که در گذشته تلاش کرده‌اند باور کنیم.

دانشگاه آزاد اسلامی زنجان طی سالهای مختلف نشان داده است دارای ظرفیت‌های بالایی است ما نیز در شورای سوم از توانمندی‌های این دانشگاه در عرصه مدیریت شهری استفاده کرده‌ایم.

امامعلی دادخواه:

دانشگاه و آموزش و پرورش سالم‌ترین نهادهای کشور هستند و اولین حضور اعضای شورای سوم در محیط دانشگاه را باید به فال نیک گرفت. منتخبین بهتر است برای پیشبرد امور مدیریت شهر از دوعنصر تجارب گذشتگان و رویکرد علمی غافل نباشند.

زنجان با شهری دارای هویت قومی، اقلیمی، مذهبی بوده و طی سالهای اخیر هویت علمی و دانشگاهی نیز پیدا کرده است.

عباس راشاد:

کارهای انجام یافته توسط دولت نهم و دهم و همچنین شورای سوم برای مردم قابل تقدیر است. در مدیریت شهری نیازمند برنامه ریزی و نقطه گذاری برای نیل به اهداف توسعه شهر هستیم. در نقطه گذاری میزان و پیشرفت کار به خوبی مشخص می‌شود و از سویی شعار‌ها نیز براساس اهداف ترسیم می‌شود.

صادق کریمی:

ما در شورای اسلامی دوره سوم تلاش کردیم آنچه در توان داشتیم و امکانات شهر و مسائل مختلف اجازه داد به مردم خدمت کنیم. تلاش کردیم از حاشیه‌ها دوری کنیم و روی خدمت به مردم و خواسته‌های به حق آنان متمرکز شویم.

مردم به خوبی بین خدمت صادقانه و خدمتگزاران خود تمیز قائل هستند.

شورا و شهرداری برای برون رفت از مشکلات و حاشیه‌ها نیاز به تعامل وسیع با نهادهای علمی و چهره‌های علمی و مجرب دارد و در این حوزه دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت بالایی در کمک به شورا و شهرداری داراست.

فریدون اصفهانیان:

برای خدمت به مردم به تعامل شورا با نهادهای مختلف و از جمله نهادهای علمی و دانشگاهی در چارچوب قانون نیاز داریم.

برگزاری جلسات شورا و تصویب آیین نامه‌های و مقررات می‌بایست در کنار عملیاتی کردن آن‌ها صورت گیرد و البته برای این کار نیازمند تصویب مصوباتی هستیم که جنبه اجرایی و کاربردی داشته باشند. در سامان دادن به مسائل مختلف شهری و با توجه به تنوع در موضوعات شهری به یکپارچه سازی مدیریت شهری نیاز داریم.

محمد عینی فرد:

مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و مسئولان و اساتید این دانشگاه یار و همراه شورای سوم بودند و ما طی سالهای اخیر از تجارب و آموخته‌های اساتید و دانشجویان این دانشگاه بهره‌مند شدیم.

زنجان پایتخت شور و شعور حسینی است و در این راستا می‌طلبد گامهای بزرگتری برای توسعه شهر که حقِ بجای مردم است برداریم و انشاء الله شورای چهارم بتواند در این مسیر به درستی و بزرگی گام بردارد.

کاظم افشارچی:

مدیریت دانش محور شهری برای مدیران شهرداری باعث افزایش بهره وری و به جهت حذف شیوه آزمون و خطا و حضور در شهر و پروژه‌های شهری برای دانشگاه یک تجربه عملی است برای اثبات آنچه در عرصه نظریه‌پردازی عنوان شده است.

فاطمه حیدری:

عمده‌ترین مشکلات در شهر زنجان به حوزه فرهنگی مربوط می‌شود، دانشگاهیان با توجه به جایگاه و شأن و وزن اجتماعی اشان می‌توانند در رفع مشکلات و موانع مؤثر واقع شوند. در شورای سوم ما برای تعامل بیشتر بین شورا با دانشگاه شورای پژوهشی را راه اندازی کردیم. واحد زنجان از واحد‌های بزرگ و مطرح کشور است و استفاده از ظرفیت این دانشگاه می‌تواند یاور خوبی برای شورای چهارم باشد.

دیدگاههای منتخبین دوره چهارم شورای اسلامی شهر زنجان:

ناصر صیدی:

زنجان با توجه به سابقه دیرینه‌ای که در بحث شهری و شهر سازی دارد از قافله توسعه به دلایل مختلف بازمانده است و البته این توسعه نیافتگی ریشه‌های مختلفی دارد و یکی از این ریشه‌ها غفلت مسئولان وقت از حیث سرمایه گذاری است، مکان یابی در بحث سرمایه گذاری در شهر زنجان طی سالهای مختلف به درستی اتفاق نیافتاده است.

فخرالدین رستمی:

قانون و تمکین به قانون گره گشای بسیاری از مشکلات می‌باشد قانون تسهیل کننده است نه بازدارنده، وجه مشترک شورای سوم و چهارم و ادوار اول و دوم شورا مقوله کار و خدمت به مردم بوده است و کار درد مشترک همه ماست. شورا و شهرداری به ارتباط وسیع و به تنیده با نهاد‌های علمی استان و کشور و از جمله دانشگاه آزاد اسلامی نیاز دارد.

پریسا شعبانی:

اعضای شورای چهارم اولین دیدارش در نهاد دانشگاه را نیک می‌شمارد. ما به عنوان منتخبین شهر زنجان نیازمند استفاده از متخصصین در حوزه‌های مختلف برای خدمت به مردم هستیم. ارتباط بین دانشگاه، شورا و شهرداری در کاربردی کردن آموخته‌های دانشجویان واساتید مفید و مؤثر خواهد بود، یکی از مشکلات اساسی بین دانشگاه و جامعه عدم کاربردی بودن علوم در نهادهای غیر دانشگاهی است. تلاش کنیم تکریم بزرگان و خادمان در زمان حیات را به عنوان یک رویکرد فرهنگی به جامعه منتقل کنیم.

حمزه تبار:

همکاری میان شورای شهر و تعامل با نخبگان دانشگاه ضروری است و رسانه‌ها در این میان نقش مهمی در ارتقای این ارتباط و تعامل دارند که امید وارم رسانه‌های استان در برقراری ارتباط میان دانشگاه و اعضای شورای شهر مؤثر‌تر و بهتر عمل نمایند.

اگر شورای شهر تمایل جدی به استفاده از نظرات نخبگان دانشگاهی داشته باشد باید روز‌ها و جلسات مشخصی را در اختیار نخبگان و دانشگاهیان قرار دهند که زمینه ساز تبادل افکار میان اعضای شورا و دانشگاهیان خواهد شد.

سونیا کشاورز:

توجه به موضوعات حقوقی و حل و فصل دعاوی از بسیاری از نهاد‌ها و اشخاص حقیقی در روند توسعه شهر مؤثر بوده و استفاده از اساتید دانشگاه و از جمله دانشگاه آزاد اسلامی زنجان در توفیق کار‌ها و خدمت به مردم بیش از پیش لازم به نظر می‌رسد.

محمد محمدی:

لازم می‌دانم از مسئولان دانشگاه به واسطه برگزاری این جلسه که با هدف هم اندیشی میان اعضای منتخب شورا و اعضای شورای سوم و دانشگاه بوده قدردانی نمایم. افزایش سطح تبادل و تعامل در بین اعضای شورا و دانشگاهیان موجب پیشرفت و توسعه شهری می‌شود.

لازمه توسعه پایدار ارتقای سطح کیفی یک شهر وجود مرکز آموزشی و تخصصی همچون دانشگاه است. با شروع دوره چهارم تلاش خواهد شد اعضای اتاق فکر شورا از نظرات اساتید و دانشجویان در پیشبرد اهداف جهت خدمت به مردم بهره‌مند شوند.

اعتقاد داریم شورا و شهرداری در چارچوب قانون می‌توانند به تعامل با دانشگاه بپردازند، دانشگاهیان با ذهن خلاق خود می‌توانند در طراحی مبلمان شهری و بسیاری از تصمیمات از نظرات دانشگاهیان بهره‌مند شوند.

اسماعیل دویران:

دانشگاه پایه واساس شکل گیری تفکر منطقی توسعه شهری است. دراین جهت جامعه دانشگاهی با ظرفیت تهیه و اجرای طرح‌های توسعه شهری می‌تواند پاسخگوی نیازهای مدیریت شهری شهرهای کشور باشد. در این راستا به دانشجویان که متخصصان فردای شهرهای ما را تشکیل داده و در امورات برنامه ریزی و مدیریت شهری بعنوان اهرم فکر ویار پشتیبان مدیریت شهری می‌باشند این میدان را باید داد تا هم با سیستم‌های اجرایی توسعه شهری آشنا بشنوند و از تجربه مدیریت شهری استفاده نمایند و هم اینکه تفکر و تخصص یاد گرفته دانشگاهی را در داخل محیط اجرایی پیاده کنند. دراین راستا شورای شهر بعنوان یکی از نهادهای مدیریتی برخاسته از مردم نقش کلیدی را در ارائه خدمات به جامعه دانشگاهی و در عین حال اخذ خدمات مهندسی لازم از دانشگاه دارد. تعامل دو طرفه مناسب و منطقی بین دانشگاه و شورا می‌تواند نقش چشم گیری در تحقق این مهم داشته باشد.

سعید امیدی:

یکی از مسائل مهم در تعامل بین دانشگاه و جامعه و صنعت توجه به مبانی کاربردی موضوع است، نگاه علمی به پدیده‌های شهری در کنار امکانات و منابع مورد توجه قرار می‌گیرد. شهر زنجان با توجه به پتانسیل و منابع مادی در کنار استفاده از نیروی انسانی سرشار می‌تواند به توسعه متوازن دست پیدا کند.

سعید خدادادی:

در تعامل بین دانشگاه و شورا و شهرداری از برخی روزمرگی‌ها فاصله گرفته می‌شود و مسائل و معظلات شهری با دید علمی و دانشگاهی قابل حل می‌شود. طراحی نماد‌ها و المان‌های شهری با نگاه علمی و با توجه به هویت جامعه باید مورد توجه قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر