کد خبر: 91285 A

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده خبرداد:

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده درباره اقدامات واحد ممیزی اراضی این اداره گفت: اراضی ملی به مساحت بیش از ۲۵۶ هزار مترمربع برای اجرای طرح پسماند شهری به شهرداری قیدار واگذار شده است.

ایلنا: رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خدابنده گفت: در سه ماه نخست سال ۷۰ هکتار از اراضی این شهرستان حفاظت و قرق اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ‌ محسن اصغری از پاسخگویی به ۸۷ مورد استعلام به مساحت بیش از دو میلیون متر مربع خبر داد و اخذ خسارت ساخت جاده از اراضی ملی را بیش از ۶۷ میلیون تومان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت چرای دام در۲۱ پلاک شهرستان خدابنده به مساحت بیش از ۱۷ هزار هکتار اجرا می‌شود، در تشریح اقدامات انجام گرفته در سه ماه نخست سال گفت: در این مدت تبدیل دیمزار کم بازده در سطح ۵۰ هکتاری با مشارکت جهادکشاورزی اجرا شده است.

اصغری درباره اقدامات بخش جنگل منابع طبیعی این شهرستان اظهار کرد: ۱۵ هزار اصله نهال صنوبر بین ۳۰ متقاضی و نیز بیش از دو هزار اصله نهال زینتی در هفته منابع طبیعی در مدارس و سایر ادارات توزیع شد.

به گفته وی، در سه ماه نخست سال ۷۰ هکتار از اراضی این شهرستان حفاظت و قرق اجرا شده است.

اصغری از تنظیم ۸ فقره پرونده تخلف به استناد ماده ۵۵ به مساحت بیش از ۷۰ هکتار خبر داد و افزود: جلوگیری از تصرف اراضی ملی و خلع ید به استناد تبصره ۴ در مساحت ۵۵ هکتاری انجام شده است.

وی در خاتمه با اشاره به حفاظت و قرق ۴۸۰ هکتاری در بخش آبخیزداری خبر داد و گفت: آبیاری نهالهای غرس شده در پارک جنگلی عالی قاپو در سطح ۶۵ هکتاری اجرا می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر