کد خبر: 91753 A

در ماه ضیافت الهی؛

خیرین و مسئولان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، ۳۱ تیر و اول مرداد ماه امسال، در بیمارستان‌های ولیعصر (عج) و شهید بهشتی، از بیماران دیالیزی عیادت کردند.

ایلنا: مددکار اجتماعی انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان هدف از حضور خود در این دیدار را آشنایی هر چه بیشتر با مشکلات بیماران کلیوی دانست و گفت: یک مددکار اجتماعی باید دردهای بیماران را حس کند تا بتواند آنان را یاری نماید.

به گزارش ایلنا از زنجان، لیدا بحری در این عیادت اهمیت دادن افراد جامعه به مساله سلامتی را مهم برشمرد و افزود: پیشگیری در جلوگیری از بروز بیماری‌ها، مهم‌تر از درمان است. وی ادامه داد: هر یک از افراد جامعه می‌توانند با مبالغی ناچیز در کمک رسانی به بیماران نیازمند موثر باشند.

در این دیدار، یک جوان پیوندی که ۱۳ سال عمل پیوند کلیه انجام داده بود و در سن ۹ سالگی با دردهای دیالیز آشنایی داشت، تاکید کرد: دیالیز پایان زندگی نیست و برخی از افراد دیالیزی که هراس از عمل پیوند دارند، می‌توانند با این عمل درد سوزن‌های دیالیز و فشار خون را به فراموشی بسپارند.

رقیه فاضلی، روان‌شناس انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان با اشاره به اینکه این انجمن در هفته یکبار و به صورت رایگان خدمات مشاوره‌ای برای بیماران ارائه می‌دهد، تصریح کرد: با افزایش ۴ برابری قیمت دارو‌ها نسبت به سال قبل، همت هر چه بیشتر خیرین، مردم نوعدوست و مسئولان به ویژه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان را می‌طلبد تا تورم و مشکلات مالی نتواند در تامین معیشت بیماران اختلال ایجاد کند.

رئیس کمیته بانوان انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان که در این ملاقات حضور داشت، دیدار از بیماران و دلجویی از آنان را، عملی خداپسندانه عنوان کرد و گفت: اغلب بیماران کلیوی به دلیل نداشتن پشتوانه مالی از سوء تغذیه رنج می‌برند و عدم رعایت مسائل بهداشتی نیز در پیشرفت بیماری آنان موثر است.

صغری منتخبی اطلاع رسانی به مردم را از اهداف کمیته بانوان انجمن کلیوی بیان کرد و افزود: کمیته بانوان انجمن کلیوی زنجان با برگزاری کارگاه‌های خیاطی، بافندگی و صنایع دستی برای بیماران کلیوی و خانواده‌های آنان درصدد رفع افسردگی از بیماران کلیوی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر