کد خبر: 93795 A

در زنجان صورت گرفت؛

استاندار زنجان با اشاره به پرهیز از سیاسی کاری در شورای اسلامی شهر زنجان گفت:‌ مردم در با حضور در انتخابات شوراها،خواستار تحول در این بخش و در راستای دست‌یابی به مطالبات خود هستند.

ایلنا: استاندار زنجان گفت: اعضای شورا‌ها باید با توجه به مسائل شهری در راه انجام وظایف قانونی خود بکوشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد رئوفی‌نژاد، استاندار زنجان، در دیدار با اعضای منتخب چهارمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر اینکه در حوزه عمران‌شهری هر مسئله‌ای که طرح می‌شود باید دارای سند و مدرک و قابل پیگری باشد، اظهار کرد: مسایل عمران‌شهری حوزه گسترده‌ای است که دارای پیچیدگی‌های زیادی است، زیرا با تمام مسایل مرتبط با نیازمندی‌های روزمره هر شهروند در هر سن و موقعیتی ارتباط دارد.

استاندار زنجان گفت: از مرزبندی سیاسی بین اعضای شورا پرهیز شود، زیرا این کار مانع از خدمت‌رسانی به مردم خواهد شد.

رئوفی‌نژاد گفت: مردم به اعضای جدید در شورای اسلامی رأی دادند، زیرا خواستار تحول در این بخش و در راستای دست‌یابی به مطالبات خود هستند، لذا اعضای شورا باید با توجه به این مسئله در راه انجام وظایف قانونی خود بکوشند.

در ادامه این جلسه، علی‌اکبر کریمی، معاون عمرانی استاندار زنجان نیز گفت: ۷۸۰ موضوع مرتبط با عمران شهرهای استان در جلسات ستاد عمران‌شهری به تصویب رسیده است.

معاون عمرانی استاندار ی زنجان، با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور در شهر‌ها زندگی می‌کنند، اظهار کرد: با توجه به این جمعیت بالا مسایل مربوط به شهر‌ها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که نمود آن را در مدیریت شهری در بیش از ۱۲۰۰ شهر کشور می‌توان دید.

کریمی با اشاره به تشکیل ستاد عمران‌شهری در استان زنجان، تصریح کرد: این ستاد از اواخر سال ۸۷ در استان تشکیل شد که تاکنون بیش از ۷۸۰ مصوبه در راستای عمران‌شهری داشته و طی آن اعتبارات ویژه‌ای برای اجرای پروژه‌های عمرانی شهرداری‌های استان مصوب شده و تخصیص یافته است.

در پایان این جلسه، یکی از منتخبین چهارمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان نیز گفت: شهرداری باید از ظرفیت خود در راستای درآمد زایی توجه ویژه داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر