کد خبر: 98852 A

نماینده مردم شهرستان ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم شهرستان ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها 10 درصد صنایع کشور با شاخص‌های روز دنیا در حرکت است.

ایلنا: نماینده مردم شهرستان ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ درصد از صنایع کشور نیاز به تعمیر دارند و بخشی از بودجه به این منظور به بخش صنعت تزریق می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، محمد خانمحمدی نماینده مردم شهرستان ابهر و خرمدره در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی استان زنجان اختصاص بودجه به بخش‌های مختلف را متذکر شد و گفت: اختصاص بودجه مربوط به بخش پژوهش باید در اختیار صاحبان فن قرار گیرد.

وی در ادامه به مشکلات پیشرو در مقوله صنایع کشور را یادآور شد و گفت: تنها ۱۰ درصد صنایع کشور آمادگی حرکت براساس شاخص‌های روز دنیا را دارند.

این مقام مسئول اضافه کرد: ۹۰ درصد از صنایع کشور نیاز به تعمیر دارند و بخشی از بودجه به این منظور به بخش صنعت تزریق می‌شود.

خانمحمدی به مقوله آب شرب و مشکلاتی که در این زمینه حادث شده است نیز اشاره کرد و ادامه داد: سلامتی ما ناشی از آب شرب است و تصفیه خانه‌های آب در کشور نمی‌توانند ترکیبات مضری را که می‌تواند پیامدهای سنگینی برای سلامتی انسان‌ها در پی داشته باشد را تصفیه کند.

وی تغییر ساختار در بخش آب شرب و فاضلاب شهری را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان ساخت: در یک سال اخیر بودجه‌هایی که در اختیار ادارت بوده به شکل مناسب و متوازن بین شهرستان‌ها توزیع نشده است.

در ادامه نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی نیز تعامل بین نمایندگان استان زنجان را مورد تاکید قرار داد و گفت: امیدواریم این تعامل بین مدیران و نمایندگان استان نیز جاری باشد.

علیمردانی ادامه داد: ما منتخب مردم هستیم و باید پاسخگوی نیازهای مردم باشیم و بتوانیم مشکلات آنان را حل و فصل کنیم. وی در پایان بحران آب در روستای مشکین را متذکر شد و گفت: این مشکل باید به سرعت حل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر