کد خبر: 98862 A

در آستانه هفته دولت در استان زنجان صورت گرفت؛

نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی از تصفیه خانه فاضلاب و مخزن 500 متر مكعبی سریك شهر ماهنشان به همراه فرماندار و معاونت مهندسی و توسعه و كارشناسان مربوطه بازدید كردند.

ایلنا: معاون مهندسی و توسعه آبفای زنجان گفت: ‌ در حال حاضر تصفیه خانه فاضلاب ماهنشان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اتمام پروژه نیازمند ۵/۳ میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش ایلنا از زنجان، در این بازدید با ارائه گزارش، معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب شهری استان زنجان توضیحات مبسوطی در خصوص سیمای کلی طرح ارائه دادند.

مهندس مهانفر معاون مهندسی و توسعه آبفای زنجان به پیشرفت فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تصفیه خانه فاضلاب ماهنشان ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای اتمام پروژه نیازمند ۵/۳ میلیارد تومان اعتبار است.

وی همچنین ضمن اشاره به خطوط اصلی و فرعی شبکه اظهار داشت: خط انتقال فاضلاب شهر ماهنشان به قطر ۵۰۰ و به طول ۳۸۰ متر و شبکه جمع آوری فاضلاب به طول کلی ۲۱۸۳۰ متر در سایزهای مختلف خواهد بود که در حال حاضر شبکه ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مهانفر معاون مهندسی و توسعه آبفای زنجان مشخصات فنی و مبانی طرح را یادآور شد و گفت: این طرح برای دوره ۳۰ ساله و افق ۱۴۰۵ با میزان سرانه تولید ۱۸۰ لیتر نفر روز و برای جمعیتی بالغ بر ۱۷۵ نفر طراحی شده است.

وی همچنین افزود: تصفیه خانه فاضلاب شهر ماهنشان به روش SBR یا روش نوبتی یکی از روشهای تصفیه فاضلاب با استفاده از لجن فعال است که در این روش عمل هوادهی و ته نشین نهایی بصورت توام در یک استخر انجام می‌شود.

معاونت مهندسی و توسعه آبفای استان زنجان به ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر ماهنشان اشاره کرد و اظهار نمود: ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب برای سال ۱۴۰۵ برابر ۳۲۰۰ متر مکعب در روز و تانک SBR تصفیه در نظر گرفته شده است.

شهرماهنشان یکی از شهرستانهای استان زنجان با وسعت ۴۱۰۰ کیلومتر مربع و با جمعیتی بالغ بر ۷۷۵۱ نفر در شمال غربی کشور و در فاصله ۱۱۳ کیلومتری زنجان قرار دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر