کد خبر: 99055 A

مدیركل ترویج، توسعه سازمان صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی كشور:

مدیر كل ترویج، توسعه سازمان صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی كشور گفت: نگرش علمی و تخصصی به رشته‌های مختلف صنایع دستی عاملی مهم و اثرگذار در رقابت‌ها و بازارهای جهانی است.

زنجان ـ ایلنا: مدیر کل ترویج، توسعه سازمان صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در جمع خبرنگاران زنجان گفت: آموزش تفکیکی و درجه بندی شده هنرمندان صنایع دستی، برگزاری همایش ملی برند صنایع دستی با هدف ثبت مالکیت معنوی و برگزاری همایش بین المللی در کشور هند از جمله برنامه‌های این اداره کل در سال جاری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، امیر کرم‌زاده به آموزش‌های ارائه شده به کار‌شناسان گمرک، که باعث کد دار شدن صنایع دستی صادر شده به کشورهای اطراف ایران شده اشاره کرد و گفت با این کار وضعیت مناسبی در صادرات محصولات صنایع دستی ایجاد خواهد شد.

کرم‌زاده بسته بندی هنری و زیبای محصولات صنایع دستی را در رتبه بالای خواند و گفت: ایران باید بتواند جایگاه خود را در نوع بسته بندی که مشتری پسند باشد بشناسد که با ورود بخش خصوصی به این بخش نقش تعیین کننده‌ای را در ارتقاء روز افزون این حوزه خواهد داشت.

وی همچنین از ثبت مهر اصالت ۲۰۰ اثر استادکاران صنایع دستی کشور خبرداد و یادآورشد: این تعداد اثر توسط سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.

مدیرکل ترویج، توسعه سازمان صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: تحریم‌های اعمال شده عاملی مهم در عدم دستیابی ایران به اهداف توسعه صنایع دستی دنیا بوده که حتی در این میان کشورمان جایگاه خود را در سازمان جهانی صنایع دستی از دست داده است.

مدیرکل ترویج، توسعه سازمان صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: آموزش تفکیکی و درجه بندی شده هنرمندان صنایع دستی، برگزاری همایش ملی برند صنایع دستی با هدف ثبت مالکیت معنوی و برگزاری همایش بین المللی در کشور هند از جمله برنامه‌های این اداره کل در سال جاری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر