کد خبر: 9951 A

معاون عمرانی استانداری زنجان خبرداد:

معاون عمرانی استانداری زنجان با اشاره به شعار هفته کاهش اثرات بلایایی طبیعی گفت: اتخاذ تدابیر راهبردی و مشارکت مردمی وکاهش خطر پذیری در این زمینه مهم و اساسی است.

زنجان ـ ایلنا: معاون عمرانی استانداری زنجان امداد نجات وبازسازی فضاهای آسیب دیده را در اثر بلایایی طبیعی را مهم برشمرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی اکبر کریمی معاون عمرانی استانداری زنجان، در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به اجرای برنامه های هفته کاهش اثرات بلایایی طبیعی در استان زنجان گفت: در این هفته شاهد اجرای برنامه های متنوع با برگزاری 19مانور در سطح استان خواهیم بود.

کریمی بابیان اینکه تعدادی از این مانورها در شهرهای مختلف استان زنجان خواهد بود افزود: دوره های آموزشی نیزدر این هفته برگزار می شود که مهمترین این دوره ها آموزش امداد سوانح هوایی خواهدبود.

وی همچنین خبر از برگزاری نمایشگاههای دستاوردهای و عملکردها ی دستگاههای اجرایی در زمینه کاهش بلایایی طبیعی وپیشگیری در حوزه مدیریت بحران در 2شهرستان ابهر و طارم داد.

کریمی مهمترین هدف را در این راستا اطلاع رسانی وفرهنگسازی و آموزش برشمرد و افزود: با آموزش و اطلاع رسانی دقیق در این زمینه می توان برای عموم مردم آگاهسازی و فرهنگسازی کرد.

معاون عمران استانداری زنجان در ادامه اشاره به آخرین وضعیت اعتبارات استان در این زمینه گفت: امسال شاهد افزایش اعتبارات به میزان 700میلیارد ریالی در استان هستیم.

کریمی این میزان اعتبار را برای اجرای بیش از 300پروژه در این زمینه عنوان کرد و تصریح کرد: در این میان دستگاههای مختلف وشهرداری ها ودستگاههای اجرایی مرتبط با سه محور پیشگیری، امداد ونجات‌و بازسازی تخیص اعتبار خواهند داشت که شاهد پویایی وجهش در این زمینه در استان خواهیم بود.
.
این مقام مسئول در استان در بخشی از سخنان خود با اشاره به بروز اتفاقات وبلایایی طبیعی در سالجاری در استان زنجان در بحث سیل گفت: در این حادثه برخی روستاهای استان زنجان باید جابه جا می شد که زیر ساختهای لازم برای این جابه جایی صورت گرفته است وتسهیلات ویژه نیز در زمینه احداث مسکن وغیره به آسیب دیدگان با پردخت تسهیلات ویژه در این زمینه صورت می گیرد.

معاون عمرانی استانداری زنجان در زمینه بلایایی طبیعی خشکسال وسیل زدگی گفت: با اجرای طرحها واقداماتی نظیر احداث سالنهای چند منظوره ویا ساخت سیلاب بند ودیوارهای ساحلی در حاشیه روها واحداث سدها و غیره می توان اقدامات مطلوب در این راستا انجام داد.

وی در ادامه با اشاره به برآورد خسارت سیل در استان زنجان گفت: طبق بررسی کارشناسی کمیته های قانونی در این زمینه شاهد برآورد خسارت 50میلیارد تومانی در استان بودیم که بیشترین بخش از خسارت را در بخش کشاورزی و تخریب واحدهای مسکونی عنوان کرد.

کریمی در ادامه با اشاره به تصویب احداث سالنهای چند منظوره مدیریت بحران در استان گفت: در استان زنجان 5سالن از این سانها به بهره برداری رسیده ومابقی در حال تکمیل پروژه هستند که در مواقع غیر بحرانی از این سالنها در زمینه ورزشی وغیره استفاده می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر