کد خبر: 99779 A

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه ورزش باستانی دارای فرهنگ و قدمتی طولانی در جهان اسلام است، گفت: رعایت آداب و رسوم خاص به این ورزش رنگی دیگر داده است.

زنجان ـ ایلنا: نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان گفت: افزایش روحیه جوانمردی، ادب، تواضع، اعتماد به نفس بالا، وفا و احساس هویت و شخصیت خروجی این ورزش است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت الاسلام علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در مراسم گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و بسیج ورزشکاران گفت: ۱۷شوال به عنوان روز فرهنگ پهلوانی نامگذاری شده است که باید از همه پهلوانان استان زنجان تقدیر کرد.

به گفته امام جمعه زنجان، روح جوانمردی، مردانگی، آزادگی و خودباوری در این ورزش در انسان تقویت می‌شود.

وی با بیان اینکه حرکات موزون این ورزش برای رسیدن به روح تواضع و فروتنی است، خاطرنشان کرد: ورزشکار در این ورزش خود را پایین‌تر از همه می‌داند.

نماینده ولی فقیه در استان ورزش باستانی را سند تاریخی نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: ‌ رعایت آداب و رسوم خاص به این ورزش رنگی دیگر داده است.

حجت الاسلام خاتمی ورزش پهلوانی را نشان از یک جریان فکری اصیل عنوان کرد و گفت: در عقب چنین حرکات موزونی این جریان را به خوبی می‌توان دید.

وی با بیان اینکه ورزش باستانی با ورزش‌هایی که به منظور تخلیه هیجانات و احساسات برگزار می‌شود، متفاوت است، افزود: افزایش روحیه جوانمردی، ادب، تواضع، اعتماد به نفس بالا، وفا و احساس هویت و شخصیت خروجی این ورزش است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ورزش پهلوانی را مدرسه تربیت عنوان کرد و افزود: چاشنی اصلی این ورزش محتوای زیبای آن است.

وی در پایان ارتباط با ائمه اطهار (ع) را از ویژگی‌های بارز این ورزش عنوان کرد و گفت: این ارتباط معنوی موجب بزرگی روح انسان می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر