کد خبر: 46054 A

با حضور فرماندار شهرستان سمنان:

ایستگاه مطالعه راه آهن سمنان با حضور فرماندار سمنان، مدیرکل امور کتابخانه های عمومی استان سمنان و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

ایلنا - سمنان: فرماندار سمنان در مراسم افتتاح ایستگاه مطالعه راه آهن سمنان اظهار داشت: همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان و مدیریت ایستگاه راه آهن سمنان در اجرای این طرح مهم و قابل تقدیر است.
به گزارش ایلنا حسن سعدالدین گفت: راه اندازی ایستگاه های مطالعه در مراکز پرتردد این شهرستان، در نهایت به ارتقای فرهنگ عمومی می انجامد.
وی تصریح کرد: برای رفع یکی از دغدغه های اساسی و اصلی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی که افزایش شمار کتاب خوان ها و ساعات مطالعه در جامعه است، همکاری مشترک خوبی انجام شد و این نشان می دهد که مسوولان به دنبال عملیاتی شدن منویات رهبری در جامعه هستند.
فرماندار سمنان با تاکید بر این که فرهنگ مطالعه و کتاب و کتاب خوانی باید با شیوه های مختلفی بین مردم ترویج شود، اظهار داشت: استان سمنان دارای مردمی فرهنگی و فرهنگ دوست و لایق ارائه چنین خدماتی است.
فرماندار شهرستان سمنان با تاکید بر اینکه راه اندازی ایستگاه های مطالعه می تواند به ارتقای جایگاه فرهنگی استان و شهرستان سمنان در کشور کمک کند، گفت: راه اندازی این ایستگاه ها، می تواند کتاب را به آسانی در دسترس مردم قرار داده تا از آن به خوبی بهره ببرند.
سعدالدین افزایش توان علمی و سطح سواد عمومی را یکی از دستاوردهای اجرای طرح های مختلف در حوزه کتاب و کتاب خوانی بیان کرد و افزود: طرح پیک مهر نیز با هدف توجه به مباحث اجتماعی در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه در سمنان در دست اجراست.
وی با تاکید بر اینکه همه مردم و دانشجویان سمنانی باید از فرصت ایجاد شده با راه اندازی ایستگاه های مطالعه بهره برداری کافی از این امکان را داشته باشند، خواستار تنوع بخشی به محتوای کتاب ها و توجه به امور عمومی و فرهنگی در این طرح شد.
فرماندار سمنان ایجاد ایستگاه های مطالعه را طرحی ارزشمند دانست که در کشور پیگیری می شود و خواستار تقویت آن شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر