کد خبر: 49473 A

با تجمع اعتراض آمیز در مقابل استانداری/

تجمع در مقابل استانداری در شان مردم روستای اروانه و مومن آباد نیست /عامل اصلی این تجمع عدم پیگیری مشكلات آنها در طول بیست سال گذشته از سوی مسئولین است / مردم در طول این مدت مشكلات زیادی را تحمل كردند ولی به دلیل نجابت آنها هرگز اعتراض نكردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا: در آستانه ارتقاء بخش سرخه به شهرستان و الحاق روستای اروانه و مومن آباد به این شهرستان مردم این دو روستا با تجمع در مقابل استانداری خواستار انتزاع ازشهرستان سرخه و الحاق به بخش مركزی سمنان شدند.

اگر چه خواسته اهالی این دو روستا از قبل ازانقلاب مطرح بوده و پس از پایان جنگ تحمیل سوابق و مكاتبات صورت گرفته با فرمانداری و استانداری سمنان گویای پیگیری آنها براین موضوع بوده

در سال 1370 برای ارتقاء شهر سرخه به بخش، مسئولین وقت روستاهای اروانه؛ افتر و مومن آباد را از سمنان جدا ساخته و به بخش سرخه ملحق كردند كه به دلیل كم اطلاعی از عواقب آن موضوع با جدیت پیگیری نشد؛ گرچه در همان زمان هم مكاتباتی صورت گرفته و خواسته اهالی مطرح و به مسئولین مربوطه اعلام شده بود

داودی كه به نمایندگی از سوی تجمع كنندگان سخن می گفت با اشاره به نشستهای قبلی در استانداری و قول پیگیری مسئله از سوی معاون سیاسی استانداری گفت: از تاریخ فوق تاكنون هیچگونه اقدام موثری صورت نگرفته است.

وی به مكاتبات صورت گرفته با استانداری و مراجع ذیصلاح اشاره كرد و افزود: تا كنون هیچ اطلاعی از نتیجه مكاتبات صورت گرفته به ما داده نشده است.

داودی با ابراز خرسندی از ارتقاء بخش سرخه به شهرستان تصریح كرد همه اروانه ای ها و مومن آبادی ها ضمن احترام به قانون از صمیم قلب نسبت به ارتقاء این بخش به شهرستان خوشحال هستند، واز اینكه مردم این خطه به آرزوی چند ساله خود رسیده اند به آنها تبریك می گوئیم

وی افزود ممكن است این شائبه پیش آید كه مردم این دو روستا تمایلی به ارتقاء بخش سرخه ندارند و یا از این موضوع ناخرسند هستند در حالی كه قبل از طرح موضوع شهرستان شدن سرخه از یكسال قبل با جدیت پیگیر الحاق به شهرستان سمنان بودند چون اكثر ساكنین این دو روستا در شهرستان سمنان ساكن هستند

این نماینده معترضین با بیان اینكه این دوروستا بالغ بر 3000 نفر جمعیت دارد گفت اگر قرار باشد هر یك از این روستائیان برای پیگیری كارهای خودشان در طول سال یكبار به سرخه مراجعه داشته باشند باید حداقل 90 هزار كیلومتر مسیر را طی طریق كنند

وی با اشاره به اینكه مردم این دو روستا به خاطر یك تصمیم غیر كارشناسی باید معادل 30 بار مسیر بازرگان تا سرخس را طی كنند گفت اگر دراین بین برای كسی حادثه ای رخ دهد چه كسی مسئولیت آن را بر عهده خواهد گرفت؟

وی در ادامه با بیان اینكه همه از وسیله شخصی برخوردار نیستند گفت چرا باید برای رضای خاطر یك تعدادی؛ اهالی روستای اروانه و مومن آباد به زحمت بیافتند

این عضو فعال تشكلهای مردمی به چهره های آفتاب سوخته مردم اشاره كرد و افزود چرا باید دل این انسانهای زحمتكش و رنج دیده را اینگونه به درد آوریم این تصمیم نه عاقلانه است و نه خدا پسندانه!

یكی دیگر از معترضین با بیان اینكه چرا گاهی تصمیماتی غیر كارشناسانه گرفته می شود كه صدای اعتراض مردم را بلند می كند گفت مردم سرخه برادران ما هستند و ما هیچ مشكلی با آنها نداریم اما الحاق روستا های اروانه و مومن آباد به شهرستان سرخه برای مردم ما جز رنج و مشقت چیز دیگری به ارمغان نخواهذ آورد

وی اذعان داشت در شان مردم این دو روستا نبود كه در مقابل استانداری اجتماع كنند؛ چرا باید مسئولین كاری كنند كه مردم برای رفع مشكل خود از مقام معظم رهبری تقاضای رسیدگی به مشكلات خود داشته باشند.

مردم در طول این 30 سال گر چه خدمات زیادی از دولت دریافت كردند ولی سختی های زیادی هم تحمل كردند كه بیان آن را در شان خود نمی دیدند.

یكی دیگر از نمایندگان روستای اروانه به مشكل آب شرب این روستا اشاره كرد و افزود با توجه به اینكه روستای اروانه مشكل آب شرب دارد هنوز ساكنان این روستا به خود اجازه ندادند كه در مقابل یك نهاد تجمع كنند و از طریق اعتراض حقوق خود را مطالبه كنند.ولی امروز احساس میكنند اگر به وضعیت این روستاها رسیدگی نشود روز به روز به مشكلاتشان افزوده خواهد شد.

ریس شورای اسلامی روستای اروانه در خصوص تجمع صورت گرفته در مقابل استانداری سمنان اظهار داشت: اجتماع خود جوش مردم؛ هیچ ارتباطی به شوراهای اسلامی این روستاها ندارد، مردم بصورت خود جوش آمدند و می خواهند جلوی مشكلاتی كه ممكن است در آینده برایشان پیش آید را بگیرند.

عضو شورای اسلامی روستای مومن آباد نیز گفت:مردم بیست سال است كه تحمل كردند و در چارچوب قانون مطالبات خود را پیگیری كردند،من به عنوان یك پیرمرد از مسئولین خواهش دارم به خواسته های مردم توجه كنند چون تحمل مردم دیگر به سر آمده است.

لازم به ذكر است روستای اروانه با تقدیم 16 شهید وفاداری خود رابه انقلاب و نظام به اثبات رسانده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر