کد خبر: 54145 A

استاندار سمنان عنوان کرد:

چهل ویکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با حضور استاندار سمنان و حجه الاسلام شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان در استانداری سمنان برگزار گردید.

ایلنا - سمنان: استاندار سمنان در این جلسه ترویج فرهنگ عمومی را راهگشای بسیاری از مسائل در جامعه عنوان کرد و افزود: فرهنگ عمومی حتی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی می تواند برنامه داشته باشد و پیش‌ برنده امور باشد.
به گزارش ایلنا، وی با اشاره به مطرح شدن اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی باید از دستگاه‌های اجرایی و اداره‌ها آغاز شود و در مصرف آب، برق و گاز اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی مورد توجه قرار گیرد.
استاندار سمنان با بیان اینکه مدیران موفق در اجرای اقتصاد مقاومتی معرفی شوند، اضافه کرد: برنامه‌ های اجرا شده دراین زمینه در دستگاه‌های فرهنگی برای نسل جوان نیز معرفی و بازگو شود.
استاندار سمنان با تاکید بر اینکه نباید قیمت پسته در جامعه تبدیل به سوژه شود، افزود: جامعه مسائل مهمتری دارد و اینگونه اشتباهات و بحث‌ها توقعات بی‌جا در جامعه ایجاد می کند.
رهی با اشاره به نقش رسانه‌ها در ترویج اقتصاد مقاومتی، گفت: در میان خانواده‌ها الگوهای مناسبی برای صرفه‌جویی وجود دارد که رسانه‌ها با ارائه آنها می‌توانند مروج اقتصاد مقاومتی برای جامعه باشند.
حجت الاسلام و المسملین شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان نیز در این جلسه با بیان اینکه در کشور ضعف اخلاق داریم، گفت: در برنامه ‌های فرهنگ عمومی بر روی ترویج اخلاق دینی تبلیغ بیشتری شود.
همچنین در این جلسه کمیته ها و گروه های علمی مشورتی شورای فرهنگ عمومی گزارشاتی در خصوص جشنواره امام رضا(ع) و جشنواره خلیج فارس و موضوعات مختلف ارائه نمودند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر