کد خبر: 67059 A

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برگزاری جشنواره‌های متعدد گردشگری در استان سمنان و به ویژه شهرستان‌های شاهرود و میامی خبر داد.

ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اظهار داشت: باتوجه به اینکه برگزاری جشنواره‌های گردشگری در افزایش روحیه شادابی و نشاط در بین مردم، توسعه گردشگری و رونق اقتصادی منطقه موثر است، امسال بیش از ۱۰جشنواره گردشگری در شاهرود و میامی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمید یزدانی با بیان اینکه شهرستان‌های شاهرود و میامی از نظر جاذبه‌های طبیعی و گردشگری مستعد برگزاری جشنواره‌های گردشگری هستند، گفت: بر این اساس اردیبهشت ماه امسال جشنواره سفر به توران برگزار می‌شود.

یزدانی با اشاره به اینکه استقبال گردشگران و هم استانی‌ها از جشنواره‌های گردشگری برگزار شده در سالهای اخیر قابل توجه بوده است، افزود: این امر موجب تلاش مضاعف اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان در تداوم برگزاری و برپایی هر چه بهتر این جشنواره‌ها شده است.

وی گفت: جشنواره سفر به دشت شقایق کالپوش و همایش ملی اکوتوریسم از جمله جشنواره‌های بهاره این اداره کل در شاهرود و میامی است.

وی افزود: جشنواره سفر به مجن و آبشار تنگه داستان، جشنواره آیین‌های سنتی می‌امی، جشنواره فرهنگ روستایی و عشایری شهرستان شاهرود نیز از جشنواره‌های تابستانه این اداره کل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: جشنواره سفر به زیستگاه زاغ بور، جشنواره شادی‌های زمستانه و برپایی نمایشگاه عکس جاذبه‌های گردشگری شاهرود از دیگر برنامه‌های در دست اجرای حوزه گردشگری این اداره کل در شاهرود و میامی است.

میراث فر هنگی و گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر