کد خبر: 67401 A

رییس پلیس راه استان سمنان خبر داد:

رییس پلیس راه استان سمنان از كاهش 45 درصدی سوانح رانندگی فوتی و جرحی در هفته قبل نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

ایلنا: رییس پلیس راه استان سمنان از كاهش 45 درصدی سوانح رانندگی فوتی و جرحی در هفته قبل نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از  سمنان، سرهنگ علیرضا رضوی خبیر اظهار داشت: 17 فقره سانحه فوتی و جرحی در هفته گذشته در جاده های استان رخ داد كه از این تعداد، یك فقره آن، منجر به مرگ یك نفر شد.

رضوی خبیر افزود: در 16 فقره سانحه جرحی نیز 20 نفر مجروح شدند كه توسط ماموران امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان این كه 82 درصد این سوانح از نوع واژگونی وسیله نقلیه بود، تاكید كرد: اندكی استراحت و پرهیز از عجله و شتاب در رانندگی، سهم مهمی در پیشگیری از واژگونی خودرو دارد.

سرهنگ رضوی خبیر، بی توجهی راننده به جلو را عامل بروز 52 درصد حوادث فوتی و جرحی هفته گذشته در محورهای استان سمنان عنوان كرد و گفت: در این هفته، محور شاهرود _ آزادشهر پرحادثه ترین جاده استان بود كه 18 درصد سوانح در آن رخ داد.

وی، ساعت 12 تا 14 را بیشترین بازه زمانی وقوع حوادث رانندگی هفته قبل در جاده های استان دانست و گفت: در این ساعات كه خواب آلودگی و خستگی در اوج قرار دارد، رانندگان باید پیش از راندن، به میزان كافی استراحت کنند.

رییس پلیس راه استان سمنان ابراز امیدواری كرد: با همراهی مردم و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به هشدارهای پلیس، روند كاهش سوانح و تصادفات تداوم یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر