کد خبر: 67464 A

همایش یک روزه محیط زیست زمین پاک به مناسبت هفته زمین پاک در شهرستان دامغان برگزار شد.

ایلنا: به مناسبت هفته زمین پاک، همایشی تحت عنوان محیط زیست زمین پاک با حضور اساتید دانشجویان، کار‌شناسان محیط زیست و تشکل‌های زیست محیطی در دانشگاه دامغان برگزار شد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، در این همایش پروفسور کردوانی چهره ماندگار کشور، با برشمردن اهمیت محیط زیست سالم، بی‌تدبیری انسان و بهره برداری از طبیعت را مهم‌ترین عامل تخریب محیط زیست معرفی کرد و گفت: محدودیت مکانی، بزرگ‌ترین چالش فرا روی مدیران، برای حل مشکل انباشت و پراکندگی روزافزودن زباله است.
کردوانی از بین رفتن یخچال‌های طبیعی در قطب شمال و جنوب را یکی از نگران کننده‌ترین اثرات گرم شدن زمین عنوان کرد و افزود: آب شدن این حجم زیاد از یخ و برف، باعث بالا آمدن سطح آب در اقیانوس‌ها شده، که در این روند بسیاری از مناطق ساحلی جهان، به زیر آب خواهد رفت.
حمید ظهرابی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان که یکی از سخنرانان این همایش بود گفت: ۴۲ واحد آلاینده صنعتی و خدماتی در استان، فعالیت می‌نمایند و در طول سال ۱۳۹۱ ده واحد صنعتی آلاینده با به کارگیری سیستم‌های کنترل آلودگی از فهرست صنایع آلاینده خارج شدند.
ظهرابی در ادامه افزود: در۴ هزار و ۲۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنعتی و خدماتی در سال گذشته، ۴۲ واحد آلاینده اخطار تعطیلی دریافت کردند که از این تعداد، فقط یک واحد صنعتی به دلیل بی‌توجهی به اخطاریه‌ها با حکم مراجع قضائی پلمپ شد.
به گفته ظهرابی واحدهای آلاینده در زمینه‌های تصفیه روغن، تولید ایزوگام، تولید مصالح ساختمانی نظیر گچ، سرامیک و کاشی فعالیت می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر