کد خبر: 67469 A

100 میلیون ریال برای مرمت قنات حاج سوخته و 70 میلیون ریال نیز برای مرمت قنات میامی اختصاص یافته که امیدواریم هرچه زودتر بازسازی آنها انجام شود.

ایلنا - سمنان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی با اشاره به بارندگی شدید و جاری شدن سیل در 2 روز گذشته در منطقه فرومد از توابع این شهرستان، گفت: این سیل باعث تخریب قنات سیدآباد در این منطقه شد و به آن خسارات فراوانی وارد کرد.

به گزارش ایلنا از سمنان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی افزود: این قنات که در مسیر راه فرومد به فیروزآباد قرار گرفته از بزرگترین قنات های شهرستان میامی است.

عباسعلی کردی با اشاره به اینکه پیمانکار راه و ترابری در حال ساخت و مرمت این جاده در مسیر قنات سیدآباد است، گفت: این قنات به خاطر اینکه پیمانکار در قسمتی از این مسیر در انجام لوله گذاری از مصالح مناسب و مرغوب استفاده نکرده، بارندگی اخیر و جاری شدن سیل، آسیب جدی دیده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میامی تاکید کرد: تاکنون اعتباری به مبلغ 75 میلیون ریال برای بازسازی این قنات اختصاص یافته است.

وی با اشاره به دو قنات واقع در مرکز شهرستان میامی افزود: قنات حاج سوخته و قنات میامی نیز که در سیل سال گذشته خسارت دیده بودند با مشخص شدن پیمانکار مرمت خواهند شد، 100 میلیون ریال برای مرمت قنات حاج سوخته و 70 میلیون ریال نیز برای مرمت قنات میامی اختصاص یافته که امیدواریم هرچه زودتر بازسازی آنها انجام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر