کد خبر: 74410 A

سومین جلسه بررسی مسائل و مشکلات معادن شهرستان سمنان با حضور فرماندار، نماینده صنعت معدن تجارت استان و اعضای کارگروه شهرستانهای سمنان،مهدیشهر و سرخه در فرمانداری شهرستان سمنان برگزار شد.

ایلنا: فرماندار شهرستان سمنان در این جلسه گفت: بخش معدن بخش مهمی است که تا کنون در کشورکمتر به آن توجه شده است.

به گزارش ایلنا از سمنان، وی صادرات خام مواد معدنی را بدترین حالت کار دانست و گفت: باید تلاش کنیم با فراوری مواد معدنی ضمن افزابش ارزش افزوده و حضور در بازارهای منطقه ای و بین المللی با ایجاد اشتغال های پایدار در تحقق حماسه اقتصادی گام برداریم.
 سعدالدین با تاکید بر تعیین اولویت‌های حوزه معادن شهرستان توجه دولت به این مقوله در دور چهارم سفر دولت به استان سمنان و تخصیص2500 میلیارد ریال به معادن استان را فرصتی جهت تدوین برنامه جامع توسعه معادن شهرستان دانست و ادامه داد: فرمانداری سمنان بستر لازم را جهت حضور سرمایه گذاران در بخش معدن فراهم خواهد کرد.
وی تحول اساسی در بخش معدن را در شرایط کنونی عامل رونق اقصادی و ایجاد اشتغال‌های جدید دانست و بیان داشت: فعال‌سازی معادن متروکه و کمک به راه اندازی معادن جدید و رفع مشکلات پیش روی معدن داران از مهمترین اهداف این کارگروه است.
احمدی معاون سازمان صنعت معدت تجارت نیز در این جلسه تبدیل منابع خدادادی در معادن به مواد فرآوری شده را عامل افزایش درآمدهای ملی و ارزش افزوده دانست و گفت: سیاستگذاری - نظارت و اولویت بندی مباحث معدن در این زمینه از وظایف این کارگروه است.
در این جلسه مقرر شد یا توجه به فراوانی زیاد معادن گچ و نمک در شهرستان‌های سمنان مهدیشهر و سرخه دانشگاه سمنان با استفاده از کانون گچ و نمک دانشگاه طرح مطالعاتی خود را در راه اندازی فراوری های جدید در معادن نمک و گچ به کارگروه ارائه کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر