کد خبر: 74413 A

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر:

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر با تاکید بر اینکه رسانه در گسترش اخلاق انتخاباتی و ترویج گفتمان برنامه محور، نقشی اساسی دارد، گفت: رسانه‌ها باید نگاه نقادانه را برجسته و معیارهایی اساسی را در ارزیابی نامزدها تبلیغ کنند.

ایلنا: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر در گفتگو با خبرنگاران در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید از تهییج غیر منطقی مردم بپرهیزند، افزود: این امر موجب شکل گیری فضای احساسی و تعصبی می شود و این امر مانع انتخاب صحیح و عقلانی است.

به گزارش ایلنا از سمنان،وی با بیان اینکه اشتباه استراتژیک رسانه‌ها در انتخابات این است که منافع ملی و عزت و اقتدار ملی را به پای رای آوری یک نامزد قربانی کنند، گفت: رسانه ها باید عامل بصیرت افزایی و رشد اخلاق سیاسی و انتخاباتی باشند.

 محمد علی یوسفیان ضمن تاکید بر اینکه مردم به رسانه های کشور اعتماد دارند، اظهار داشت: این امر باید موجب جدیت و سلامت بیشتر رسانه ها در عدم جانبداری از نامزدهای ریاست جمهوری شود.

یوسفیان با بیان اینکه رسانه باید در موضوع انتخابات در چند جبهه فعال باشد، گفت: رسانه ها در این برهه تاریخی در زمینه پرشور ساختن انتخابات و قدم نهادن در راه خلق حماسه سیاسی، روشنگری و بصیرت افزایی اقشار مختلف، رشد اخلاق سیاسی و انتخاباتی نخبگان و توده مردم و مبارزه با انبوه رسانه های ضد انقلاب و ضد منافع ملت ایران فعالیت موثر داشته باشند.

وی ضمن تاکید بر اینکه انتخابات مظهر همدلی، مشارکت و وحدت پرنشاط یک ملت است افزود: رسانه ها نیز باید با هوشیاری، بر وحدت هر چه بیشتر اقشار مختلف بیافزایند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت: انتقاد تخریبی در ایام انتخابات برای برخی ابزاری برای ارایه نشدن طرح و برنامه است، بنابر این ضرورت دارد تا رسانه ها مبلغ نقد منصفانه باشند.

یوسفیان در خاتمه گفت: کار عالمانه و حرفه ای در فضای رسانه ای اگرچه ضرورتی برای همه روزهای یک رسانه است اما در انتخابات و موضوعاتی که همه مردم را درگیر خود می سازد، ضرورتی مضاعف است، پس توازن، دقت و بی طرفی در اخبار انتخابات باید حفظ شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر