کد خبر: 75389 A

امام جمعه سمنان؛

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های نمازجمعه این هفته سمنان گفت: نامزدها وعده هایی که از اختیاراتشان خارج است به مردم ندهند.

ایلنا - سمنان: نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان در خطبه های نمازجمعه این هفته سمنان اظهار داشت: نامزدهای احراز صلاحیت شده از سوی شورای نگهبان صداقت و راستی را سرلوحه تبلیغات خود قرار دهند.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی با تقدیر از عملکرد شورای نگهبان در احراز صلاحیت ثبت نام کنندگان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور، خاطرنشان کرد: شورای نگهبان با عملکرد خود جلوی فتنه را گرفت.

وی با بیان اینکه دشمن بنا داشت فتنه 88 در ایران را تکرار کند، ادامه داد: دشمن برای انتخابات امسال برنامه ریزی کرده بود و تصمیم شورای نگهبان برای جلوگیری از فتنه، امید دشمن را ناامید کرد.

حجت الاسلام شاهچراغی با بیان اینکه برخی در این برهه می‌خواهند با نامه نگاری به مقام معظم رهبری ایشان را برای دخالت در کار شورای نگهبان تحت فشار قرار دهند، گفت: کسی حق ندارد به رهبری نامه بنویسد.

وی تصریح کرد: وقتی شورای نگهبان دارد کار قانونی خود را انجام می‌دهد نامه نگاری به رهبری معنا ندارد.

شاهچراغی به دیدار نمایندگان رهبری در استان‌ها و نهادهای مختلف با مقام معظم رهبری در هفته اخیر، خاطرنشان کرد: ایشان در این دیدار تاکید کردند که به هیچ وجه در تصمیمات شورای نگهبان دخالت نمی‌کنند و مثل تمام مردم یک رای دارند.

وی افزود: مقام معظم رهبری از مردم دو انتظار دارند یکی حضور در پای صندوق‌های رای و یکی انتخاب اصلح است.

امام جمعه سمنان ادامه داد: فرد اصلح از نظر رهبری کسی است که به خدا، نظام اسلامی ایران، قانون و به مردم ایمان داشته باشد.

وی با اشاره به اعتقاد امام خمینی (ره) به نقش مردم، افزود: بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در زمان حیات خود دائم بر دو اصل اسلام و مردم تاکید می‌کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر