کد خبر: 84855 A

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه؛

نماینده مردم سمنان، مهدیشهرو سرخه در مجلس با بیان اینکه سهم خواهی در جناح‌های مختلف سیاسی برای تشکیل کابینه دولت جدید کار درستی نیست، افزود: تدبیر دولت جدید می‌تواند تشکیل کابینه 75میلیونی ملت باشد.

ایلنا: نماینده مردم سمنان، مهدیشهرو سرخه در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک مجدد به منتخب ملت ایران برای ریاست جمهوری یازدهم گفت: ملت عزیز ایران اسلامی علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد و همه فشارهایی که از سوی دشمن قسم خورده ملت وارد می شود، پرشور تر از گذشته به ندای رهبری لبیک گفتند و دشمنان را سرد کردند.

به گزارش ایلنا، علیرضا خسروی افزود: ملت با بصیرت، آگاه، هوشیار و همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور حماسی خودشان نشان دادند که هیچ چیزی نمی‌تواند بین آن‌ها و ارزش‌های نظام و انقلاب فاصله بیاندازد و با جرات می‌توان گفت مردم همزمان با حماسه سیاسی؛ حماسه اخلاقی، حماسه فرهنگی و حماسه‌های زیادی را خلق کردند و اکنون منتظر هستند تا حماسه اقتصادی نیز رقم بخورد.

خسروی با اشاره به اینکه مردم همیشه حماسه ساز ایران اسلامی همیشه به نظام اسلامی پایبند و منتظر فرمایشات رهبری هستند تا استماع کنند و لبیک بگویند، افزود: اکنون وظیفه مسئولین نظام است تا به نوعی از این ملت عزیز تشکر کنند و آنها را در تعیین سرنوشت آینده شان شرکت بدهند تا بهترین تصمیمات برای آن‌ها گرفته شود و آینده‌ای پر از امید برای ملت ایران اسلامی رقم زده شود.

نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: بهتر است که یک بانک اطلاعاتی قوی و کاملی از همه افراد و نخبگان که توانایی تصدی پست‌های وزارتی و هیئت دولت را دارند تهیه شود و آن گزینه‌ها را در معرض نظرات مردم قرار دهیم و مردم بتوانند کابینه 75 میلیونی تشکیل دهند و در تعیین سرنوشت آینده کشورمان سهیم باشند.

خسروی همچنین تصریح کرد: البته رئیس دولت یازدهم مختار است از بین گزینه‌هایی که مردم بیشتر مدنظر قرار داده اند گزینه‌های مورد نظر خود را با ملاک‌هایی که دارد انتخاب کند.

وی اضافه کرد: اگر مردم در انتخاب کابینه سهیم بوده و مشارکت داشته باشند این باعث می شود مردم احساس کنند در آینده کشورشان سهیم هستند و بعد از خلق حماسه سیاسی، دولت را نیز در اداره بهتر کشور یاری کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم با اشاره به اینکه معتقد به سهم خواهی در تشکیل کابینه جدید نیستم، افزود: سهم خواهی جناح‌ها و جریان‌های مختلف در تشکیل کابینه دولت جدید و فشار به دولت جدید اگر از سوی هر گروه و جناحی باشد صحیح نبوده و کار پسندیده‌ای نیست بهتر است همه گروه‌ها واحزاب به جای سهم خواهی از رئیس دولت جدید در تشکیل کابینه جدید، پس از تشکیل دولت، وی را یاری دهند و به او کمک کنند.

وی همچنین همکاری و همیاری همه مسئولان نظام را برای موفقیت دولت جدید خواستار شد.

علیرضا خسروی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر