کد خبر: 85600 A

در فرهنگسرای کومش سمنان؛

اولین نمایشگاه تخصصی پیشگیری نوین (زندگی عاری از اعتیاد) در فرهنگسرای کومش سمنان برگزار شد.

ایلنا: مدیرکل بهزیستی استان سمنان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در فرهنگسرای کومش سمنان افزود: ۹۰ اثر در زمینه پیشگیری از اعتیاد در این نمایشگاه برای عموم به نمایش گذاشته شده است.
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام علی پهلوان با بیان اینکه بحث اعتیاد و پیشگیری از مهم‌ترین اهداف بهزیستی است عنوان کرد: در این راستا معاونت پیشگیری در بهزیستی مشغول فعالیت است.
وی عملکرد بهزیستی استان سمنان و موسسات تحت پوشش را در بحث پیشگیری از اعتیاد در زمینه محله‌های کارگری، محلات و آموزشی مهم دانست و اظهار داشت: باید در بحث پیشگیری از اعتیاد عاشقانه کار کرد.
پهلوان رویکرد علمی را در بحث پیشگیری از اعتیاد ضروری دانست و گفت: باید تمام صاحب نظران در این عرصه وارد شوند تا با فکر و اندیشه با این بلای خانمانسوز مقابله کنند.
وی اطلاع رسانی از سوی رسانه‌ها را در بحث پیگیری از اعتیاد مهم خواند و افزود: آگاهی در بحث پیشگیری از اعتیاد ضروری است.
مدیرکل بهزیستی با تاکید بر اینکه دوران کودکی بهترین دوران برای یادگیری محسوب می‌شود، اظهار داشت: در مهدهای کودک استان در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت‌های گوناگونی انجام شده است. پهلوان از پیگیری راه اندازی کمپ بانوان در استان سمنان خبر داد و گفت: هم اکنون شش کمپ تحت نظر بهزیستی استان سمنان مشغول فعالیت در این استان هستند. در ادامه نیز معاون بهداشتی علوم پزشکی سمنان افزود: مقابله با اعتیاد نیازمند بسیج همگانی است.

جعفر جندقی بحث آموزش در بحث پیشگیری از اعتیاد را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: باید در این زمینه سرمایه گذاری شود.
وی از دستگاه‌های اجرایی خواستار توجه به بحث پیشگیری از اعتیاد شد و گفت: آموزش، نگرش و عملکرد در بحث پیشگیری از اعتیاد مهم است.
معاون بهداشتی علوم پزشکی سمنان در خاتمه با تاکید بر اینکه تمام همایش‌ها و برگزاری نمایشگاه‌ها باید ارزشیابی شود افزود: با ارزشیابی، تمام نقاط قوت و ضعف شناسایی می‌شود.
شایان ذکر است; این نمایشگاه که با همکاری اداره کل بهزیستی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سمنان، شورای هماهنگی مواد مخدر و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان برگزار شد، از هشتم تا سیزدهم تیرماه، صبح‌ها از ساعت هشت تا دوازده و عصر‌ها از ساعت ۱۷ تا ۲۰ به مدت یک هفته در فرهنگسرای کومش سمنان به روی علاقمندان گشوده است.

فرهنگسرای کومش سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر