کد خبر: 91411 A

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از برآورد برداشت ۱۱۱ هزار تن گندم از مزارع آبی و دیم استان در سال جاری خبر داد که نسبت به سال گذشته از رشد ۱۰ درصدی بر خوردار است.

ایلنا: مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: عملیات برداشت گندم استان با ۳۰۰ دستگاه کمباین از خرداد ماه در مناطق گرمسیر استان شروع و تا دهه اول مرداد ماه در مناطق سردسیر استان به پایان می‌رسد.

به گزارش ایلنا، امیر رضوی افزود: در سال جاری بیش از ۳۶ هزار هکتار از مزارع آبی و دیم استان به کشت گندم اختصاص داشت که شهرستان میامی با ۱۵۵۰۰ هکتار اراضی زیر کشت بذر گندم آبی و دیم بیشترین سطح را به خود اختصاص داده بود و شهرستان‌های شاهرود با ۷۷۸۵ هکتار و گرمسار با ۵۵۰۰ هکتار در رتبه‌های بعدی بودند.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان بیان کرد: برای کشت گندم آبی در سال زراعی جاری (۹۲-۹۱) با حدود هفت هزار نفر از کشاورزان گندم کار برای کشت ارقام آبی پیشتاز، سایونز، الوند، گاسکوژن، کویر و ارقام دیم کوهدشت، آذر ۲ و زاگرس قرارداد کشت بسته شد و در هر شهرستان یک الی دو شرکت خدمات مشاوره‌ای در کنار کار‌شناسان بخش دولتی بر عملیات کاشت تا برداشت نظارت داشتند.

رضوی یاد آوری کرد: هم زمان با برداشت گندم کار خرید این محصول نیز توسط مراکز خرید در سطح استان با نرخ تضمینی در حال انجام است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر