کد خبر: 1503 A

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان فارس:

از سال ۸۹ تاکنون هر استان، برای بیمه کارگران ساختمانی سهمیه‌ای مجزا دریافت می‌کند و تعدادی از کارگران واجد شرایط را تحت پوشش قرار می‌دهد.

شیراز - ایلنا: سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان فارس گفت: سهم فارس امسال ۱۲ هزار کارگر ساختمانی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، اسحاق رائیجی صبح امروزدرجمع خبرنگاران اظهار کرد: از سال ۸۹ تاکنون هر استان، برای بیمه کارگران ساختمانی سهمیه‌ای مجزا دریافت می‌کند و تعدادی از کارگران واجد شرایط را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی بیان کرد: سهمیه فارس در نیمه نخست سال جاری، ۶ هزار نفر و در نیمه دوم سال نیز ۶ هزار نفر است البته احتمال ارایه سهمیه تکمیلی نیز وجود دارد.

سرپرست تامین اجتماعی استان فارس ادامه داد: در استان فارس نیز سهمیه هر شهرستان به تناسب تعداد جمعیت و میزان کارت‌های صادر شده توسط فنی و حرفه‌ای تعیین می‌شود.

رائیجی گفت: در یک بیمه کامل ۷ درصد حق بیمه توسط کارگر، ۳ درصد توسط دولت و مابقی به وسیله کارفرما تامین می‌شود.

وی گفت: به منظور نظم بهتر و برنامه‌ریزی دقیق در روند ثبت نام، تامین اجتماعی فارس اقدام به راه‌اندازی سامانه ثبت نام کرده و کارگران ساختمانی در گروه‌های کاشی‌کاری، سنگ‌کاری، ایزوگام، لوله‌کشی و بنایی که کارت مهارت را در دوره‌های فنی‌وحرفه‌ای اخذ کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به این سایت برای ثبت نام اقدام کنند.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان فارس بیان کرد: از ۴ تا ۱۵ شهریور اطلاع‌رسانی و از ۱۵ تا ۳۰ فرایند ثبت‌نام انجام می‌شود همچنین پس از پردازش داده‌ها در هفته اول مهر ماه، از ۸ مهر اسامی کارگران حایز شرایط در سایت درج خواهد شد و افراد با مراجعه به سایت و همچنین دریافت سامانه پیامک از انتخاب خود مطلع می‌شوند.

رائیجی با تاکید برلزوم ثبت نام در سایت تصریح کرد: ملاک ما ثبت نام افراد در سایت است و ثبت نام از طرق دیگر قابل قبول نیست و انجمن صنفی قبلا به شکل پراکنده و کاغذی از تعدادی ثبت نام کرده بود که در فرایند ثبت الکترونیکی پذیرفته نیست.

وی افزود: برای اینکه حمایت‌های دولتی هدر نرود و شامل کارگران واقعی و مشغول به کار شود، پس از ثبت نام و پردازش داده‌ها، بررسی و بازرسی لازم درباره افراد انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه سامانه ثبت نام ابتکار استان فارس بوده و برای نخستین بار در سطح کشور در این استان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: ثبت نام کارگران در یک صف الکترونیکی و ایجاد سامانه امنیت بیشتری به همراه دارد و فرصت را برای افرادی که به راستی استحقاق بیمه را دارند، فراهم می‌کند.

گفتنی است، متقاضیان می‌توانند از ۱۵ تا ۳۱ شهریور ماه جاری با مراجعه به سایت www. E farsTamin. ir برای ثبت نام اقدام کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر