کد خبر: 1589 A

با حضور استاندار فارس؛

از کل یک هزار و ۵۶ پروژه‌ای که هفته دولت در فارس به بهره برداری خواهد رسید، ۹۶ پروژه با ۵۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در کلان شهر شیراز افتتاح می‌شود.

شیراز - ایلنا: استاندار فارس با بیان اینکه چهار میلیارد تومان پروژه آموزشی در هفته دولت در شیراز به بهره برداری می‌رسد، گفت: از کل یک هزار و ۵۶ پروژه‌ای که هفته دولت در فارس به بهره برداری خواهد رسید، ۹۶ پروژه با ۵۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در کلان شهر شیراز افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازشیراز، حسین صادق عابدین در مراسم بهره برداری از دو واحد آموزشی در شهر جدید صدرا، افزود: هیچ تحریم و تنگنایی نمی‌تواند مانع از تلاش دولت برای توسعه کشور شود، دولت بر اساس فرموده رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)، حتی یک روز را برای خدمتگذاری به مردم و ساختن ایران از دست نخواهد داد.

وی از کیفیت واحدهای آموزشی احداث شده در صدرا قدردانی و خاطرنشان کرد: امکانات خوبی همچون سیستم گرمایشی از کف و پنجره دو جداره برای حفظ انرژی در این ساختمان‌ها ایجاد شده است و سایر دستگاه‌ها هم باید برای استفاده حداکثری از منابع و بالا بردن کیفیت بهره برداری از امکانات، تلاش کنند.

صادق عابدین با تاکید بر اینکه انتظار است تعداد زیادی از رتبه‌های تک و دو رقمی کنکور سراسری سال آتی متعلق به فارس باشد، گفت: همانطور که در زمینه فعالیت دانشگاه‌ها و کسب رتبه‌های دو رقمی در کنکور استان فارس شرایط خیلی خوبی دارد، باید در رتبه‌های تک رقمی هم جایگاه مناسبی را کسب کند.

وی خواستار توجه به فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی هم زمان با تلاش‌های علمی و آموزشی شد و گفت: دانش آموزان باید با فرهنگ غنی اسلامی و شیعی و فرهنگ جهاد و شهادت آشنا شوند و بدانند نظام اسلامی با چه مشکلاتی به اینجا رسیده و چه ایثارگرانی با بذل بهترین روزهای عمر خود، آن را محافظت کرده و به دست ما رسانده‌اند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه همه ما وظیفه داریم تاریخ انقلاب اسلامی و گذشته پرافتخار نظام اسلامی را به نسل جدید منتقل کنیم، اظهار داشت: نسل جدید ایران اسلامی وظیفه سنگینی بر دوش دارد و باید انقلاب اسلامی را به دست امام زمان (عج) رسانده و جهانی سازد.

دبیرستان شبانه روزی تیزهوشان عشایری «یادگار ولایت» از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) به استان فارس که با هزینه دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان احداث و تجهیز شده و دارای هفت هزار و۵۰۰ متر مربع مساحت زمین، یک هزار و ۵۵۰ مترمربع زیربنای آموزشی، ۱۲ کلاس درس و ۲۰ اتاق خواب است و هنرستان فنی «زاگرس» که در زمینی به مساحت پنج هزار و ۵۰۰ مترمربع، با یک هزار و ۵۰۰ مترمربع زیر بنا و ۱۲ کلاس درس و یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان هزینه اجرا شده، دو پروژه آموزشی افتتاح شده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر