کد خبر: 16320 A

فرماندار شیراز:

دستگاه‌های اجرایی فعال در این شهرستان باید افق حرکت خود در ارتقای شاخص‌های مختلف در راستای اجرای سند چشم انداز توسعه ۲۰ ساله کشور را ترسیم و در این راستا گام بردارند.

ایلنا - شیراز: فرماندار شیراز گفت: دستگاه‌های اجرایی فعال در این شهرستان باید افق حرکت خود در ارتقای شاخص‌های مختلف در راستای اجرای سند چشم انداز توسعه ۲۰ ساله کشور را ترسیم و در این راستا گام بردارند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، جواد زرین کلاه  در نخستین جلسه اتاق فکر شهرستان شیراز، بهره گیری از نقطه نظرات نخبگان، اندیشمندان و اساتید دانشگاهی و مشارکت حداکثری مردم در روند توسعه منطقه را از اهداف تشکیل این اتاق فکر اعلام کرد و افزود: باید در راستای سند چشم انداز توسعه بیست ساله نظام که توسط مقام معظم رهبری به سران سه قوه ابلاغ شده سهم شیراز را مشخص کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید ببینیم که برای رسیدن به سند توسعه، شهرستان شیراز در سال ۱۴۰۴ چه جایگاهی باید داشته باشد، در این راستا باید وضعیت کنونی را بررسی کرد و با درنظر گرفتن امکانات کشوری، استانی و شهرستان و برنامه ریزی منسجم و تدوین شده، در راستای تحقق سند بیست ساله توسعه کشور گام برداشت.

فرماندار شیراز گفت: به عنوان مثال، در سال ۱۴۰۴ باید شاهد محو مشکلات کنونی حوزه‌های آب، برق، گاز در شهرستان شیراز باشیم یا از منظری دیگر باید از امروز بدانیم که در ورزش با توانی که شیراز دارد، این شهرستان چه سهمی باید از مدال‌های آسیایی، جهانی و المپیکی در سال ۱۴۰۴ برخوردار باشد و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنیم.

وی ادامه داد: باید مشخص شود که در حوزه سینما و تئا‌تر و حتی فضای ورزشی، سرانه‌ها و شاخص‌ها به چه میزان باید افزایش داشته باشد و بر اساس جمعیت شیراز در آن مقطع زمانی، چه فضایی نیاز است؟

زرین کلاه تصریح کرد: در راستای تقویت ظرفیت‌های شیراز در حوزه گردشگری، باید سالن همایش‌های بین المللی داشته باشیم و با برنامه ریزی لازم به دنبال جذب توریست وگردشگر باشیم.

فرماندار شیراز تاکید کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی ملزم به تدوین سند چشم انداز توسعه ۱۴۰۴ در دستگاه مربوطه هستند و سهم خودشان را بر اساس این برنامه مشخص کنند.

وی گفت: در ارایه طرح‌ها، باید مواردی نظیر سند چشم انداز توسعه کشور، سیاست‌های کلی، اهداف کلان، شاخص‌های کلان وراهبرد‌ها در نظر گرفته شود و بر اساس آن نسبت به طراحی طرح‌ها، برنامه‌های عملیاتی، اقدامات اجرایی، شاخص‌های عملکردی، پیش بینی منابع مالی مورد نیاز، فرصت‌های فعلی، تهدیدات، نقاط ضعف، نقاط قوت، روند‌ها، پیامد‌ها و برنامه‌های اجرایی اقدام کرد.

فرماندار شیراز با اشاره به نامگذاری شهر شیراز از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران، گفت: دستگاه‌های مختلف باید بر این اساس، طرح‌ها و برنامه‌های خود در افق سال ۱۴۰۴ را تنظیم و در جلسات کارگروه‌ها ارایه کنند.

وی با بیان اینکه هشت کارگروه تعیین شده برای اتاق فکر این شهرستان، به صورت هفتگی تشکیل جلسه می‌دهند، گفت: دستگاه‌های شرکت کننده در جلسه آینده باید طرح‌های پیشنهادی خود را به همراه داشته باشند تا بر اساس آن، شاخص‌ها و چشم انداز شهر شیراز ترسیم شود.

زرین کلاه با اشاره به جلسه اخیر خود با رییس دانشگاه شیراز گفت: در این جلسه مقرر شد که چشم انداز شهر شیراز به عنوان موضوع پایان نامه دانشجویان مورد بررسی علمی قرار گیرد و انتظار این است که کاری با حوصله، دقیق و اساسی دریافت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر