کد خبر: 17550 A

استاندار فارس:

سلمان فارسی نماد یک مسلمان واقعی است که پس از پیامبر (ص) و اهل بیت او (ع) کمتر می‌توان کسی را در عظمت و فضیلت، هم سنگ او قرار داد.

ایلنا - شیراز: استاندار فارس گفت: سلمان فارسی گنجینه‌ای از صفات و سجایای بارز و برجسته انسانی است که هرکس براساس بضاعت و داشته‌های خود می‌تواند از ظرفیت‌های گوهر وجودی ایشان بهره‌ببرد.

به گزارش خبرنگار ایلنازشیراز، حسین صادق‌عابدین در کنگره بین‌المللی سلمان‌فارسی در کازرون، ایمان راسخ، خردورزی، حقیقت جویی، حق طلبی و بصیرت سلمان فارسی را الگویی ماندگار برای بشریت در همه ادوار دانست و افزود: سلمان از انسان‌های کم نظیر است، یک ایرانی که از اهل بیت قلمداد شده است.

وی این را بزرگ‌ترین افتخار برای هر ملتی دانست که تنها نصیب سلمان‌فارسی از ایران شده است و گفت: او نماد یک مسلمان واقعی است که پس از پیامبر (ص) و اهل بیت او (ع) کمتر می‌توان کسی را در عظمت و فضیلت، هم سنگ او قرار داد.

استاندار فارس تصریح کرد: سلمان به دنبال جستجوی حقیقت و یافتن پیامبر موعود بود و سرانجام گمشده خود را در شخص پیامبر اکرم (ص) یافت و بی‌درنگ اسلام آورد.

وی بیان داشت: همه مردم ایران، فارسی زبانان و همه کسانیکه ستایش پیامبر اکرم (ص) از مردم فارس متوجه آنهاست، مفتخر به داشتن شخصیتی به نام سلمان فارسی‌اند.

صادق‌عابدین ضمن اظهار اینکه سلمان متعلق به ملت و این سرزمین است گفت: اگر بخواهیم رابطه و پیوند سلمان و ایران را در یک جمله خلاصه کنیم، باید بگوییم سلمان فارسی تجلی اسلام در تمدن ایران است.

استاندار فارس تصریح کرد: محبت ویژه پیامبر و اهل بیت (ع) را فقط به دلیل ایمان محض، ثبات قدم، عبادت و اخلاص نیست، که به دلیل ظرفیت بی‌انتهای معنوی و درک باطن و اسرار جهان هستی است. به همین دلیل پیامبر (ص) فرمودند: او گنجی تمام نشدنی است. او از ما اهل بیت است که حکمت می‌بخشد و نور می‌آفریند.

وی با یادآوری اینکه برگزاری کنگره سلمان در شهر کازرون براساس مصوبه هیات دولت ساماندهی و انجام شده است، این رویداد فرهنگی را نقطه عطف و فرصت مناسبی برای تشریح و تبیین ابعاد شخصیتی این صحابی و زمینه‌ای مهیا برای انجام پژوهش‌های جامع‌تر در خصوص این شخصیت ممتاز جهان اسلام دانست.

صادق‌عابدین در خصوص اهداف برگزار کنگره بین‌المللی سلمان‌فارسی، گفت: بزرگداشت مفاخر این سرزمین و پیوند نسل امروز با مفاخر دینی و مذهبی ایرانیان به عنوان نسل سلمان فارسی از مهم‌ترین اهداف این کنگره است.

وی ابراز امیدواری کرد که این کنگره، به عنوان حرکتی ارزشمند و ماندگار در حوزه اندیشه، فرهنگ و تمدن اسلامی، بر ارتقا هرچه بیشتر جایگاه فارس به‌عنوان مهد فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی اثری عمیق، گسترده و ماندگار برجای گذارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر