کد خبر: 2194 A

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های فارس:

با وصول ۳۵ میلیارد ریال از مطالبات سازمان، از بدهکاران تجاری، مطالبات معوق سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس کاهش چشمگیری داشته است.

شیراز - ایلنا: جلسه شورای سالیانه سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس با حضور شهرداران استان فارس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس با بیان اینکه سازمان همیاری بر اساس گزارش بازرس سازمان، در طول سال اخیر موفق به کسب سود ۲۶۳ درصدی شده است، افزود: گردش مالی سازمان همیاری هانسبت به سال گذشته ۵۱۰ درصد رشد داشته است.

محمدهادی منصوری با اشاره به اینکه با وصول ۳۵ میلیارد ریال از مطالبات سازمان، از بدهکاران تجاری، مطالبات معوق سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس کاهش چشمگیری داشته است، تاکید کرد: در سال گذشته توانستیم معادل ۲۰ سال گذشته، وصول مطالبات داشته باشیم که موفقیت بزرگی محسوب می‌شود.

وی رشد سرمایه گذاری سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس در سال گذشته را از جمله فعالیت‌های برجسته این سازمان برشمرد و تاکید کرد: درآمد سازمان همیاری‌ها رشد ۷۰ درصدی داشته است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس با بیان اینکه در سال گذشته شرکت‌های زیر مجموعه این سازمان مورد بررسی و اصلاح قرار گرفتند، گفت: دو واحد از شرکت‌های زیر مجموعه سازمان به دلیل اینکه عملکرد آن‌ها قابل اصلاح نبود، حذف شدند و ظرفیت آن‌ها به فعالیت‌های معدنی منتقل شد.

منصوری با اعلام اینکه سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس با راه اندازی یک خط تولید شن و ماسه در دوکوهک فعالیت‌های معدنی خود را پس از مدت‌ها رکود، ساماندهی کرده است، افزود: فعالیت‌های معدنی سازمان همیاری‌ها در یک سال گذشته با اخذ مجوز بهره برداری از معدن شن و ماسه ۴۵ هکتاری دوکوهک وارد مرحله تازه‌ای شده است.

وی با بیان اینکه سازمان همیاری‌ها با تاسیس شرکت خدمات گردشگری که زمینه اصلی فعالیت آن توریسم درمانی است تلاش می‌کند ظرفیت‌های استان فارس در زمینه جذب گردشگری درمانی را فعال کند، تاکید کرد: با توجه به اینکه شیراز و استان فارس قطب پزشکی کشور و منطقه محسوب می‌شود، تلاش‌هایی که برای ساماندهی فعالیت‌های این بخش صورت می‌گیرد، باعث تولید اشتغال و ثروت برای استان می‌شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس با اشاره به اینکه آموزش شهرداران و دهیاران استان از رسالت‌های این سازمان است، اظهار داشت: سازمان همیاری‌ها با تهیه و توزیع ۴۵۰ دستگاه رایانه میان دهیاری‌های استان و برگزاری دوره‌های آموزشی، همایش‌ها و بازدیدهای علمی با هماهنگی پژوهشکده مدیریت شهری و روستایی جهت دهیاری‌های استان، فعالیت قابل توجهی در زمینه ارائه خدمات آموزشی داشته است.

منصوری انجام مطالعات ساخت شهربازی بزرگ شیراز در زمینی به مساحت ۱۰۰ هزار مترمربع و راه اندازی پیک موتوری همیار پیک نت جهت انتقال مرسولات شهروندان به همه نقاط شهر شیراز که باعث ایجاد ۲۵۰ فرصت شغلی با کمترین هزینه خواهد شد را از برنامه‌های جاری سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس برشمرد و افزود: استقرار نظام خدمات الکترونیکی در شهرداری‌های استان در دستور کار سازمان همیاری‌ها قرار دارد و تا پایان سال جاری، ۸۰ درصد از شهرداری‌های استان فارس به این فن آوری مجهز می‌شوند.

وی ارائه خدمات حقوقی به شهرداری‌های استان را از دیگر فعالیت‌های سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس برشمرد و ادامه داد: بسیاری از پرونده‌های مفتوح شهرداری‌ها در دادگستری‌های استان، از طریق واحد حقوقی سازمان همیاری‌ها، پیگیری می‌شود.

در این جلسه گزارش بازرس سازمان همیاری شهرداری‌ها ی استان فارس قرائت شد و پس از رای گیری برای انتخاب اعضای هیأت مدیره سازمان، آقایان علیرضا ملاحسینی، شهردار نی ریز و سیروس شهریور، شهردار نورآباد به عنوان اعضای اصلی و آقای رحیم آزادی، شهردار بیضا به عنوان عضو علی البدل سازمان انتخاب شدند که احکام آن‌ها توسط استاندار فارس صادر خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر