کد خبر: 2345 A

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز:

تاکنون ۹۰۰نفر شاغلین حرفه‌های درب و پنجره سازی، تانکر سازان، تعمیر کاران و آهن فروشان نیز در سایت سازماندهی مشاغل جهت جابجایی ثبت نام کرده‌اند وپیش بینی می‌شود با جابجایی درب و پنجره سازان که بیشترین حجم را در این میان دارند حدود دو هزار شغل ایجاد شود.

شیراز - ایلنا: رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز گفت: با ثبت نام درب و پنجره سازان و تانکرسازان جهت جابجایی در سایت مربوط تا بهمن ماه سازمان دهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سعید دبیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۹۰۰نفر شاغلین حرفه‌های درب وپنجره سازی، تانکر سازان، تعمیر کاران و آهن فروشان نیز در سایت سازماندهی مشاغل جهت جابجایی ثبت نام کرده‌اند وپیش بینی می‌شود با جابجایی درب وپنجره سازان که بیشترین حجم را در این میان دارند حدود ۲هزار شغل ایجاد شود.

وی افزود: یکی از مباحث مهم شهر شیراز ساماندهی مشاغل است چراکه شیراز از این موضوع دچار آسیب‌های فراوانی شده است. به گفته وی نزدیک به ۶هزار شاغل در حرفه‌های مختلف توسط سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز شناسایی شده که برای آن‌ها در شهرداری تشکیل پرونده شده است که از این میزان ۳۰درصد مشاغلی هستند که می‌توانند در محل فعلی به فعالیت خود ادامه دهند و ۷۰درصد مابقی باید از شهر خارج شوند.

دبیری ادامه داد: برای خروج این مشاغل به خارج از شهرنیاز به واگذاری زمین مناسب به است که به همین منظور دولت باید با واگدازی زمین ارزان قیمت شهرداری را در مسیر ساماندهی مشاغل مزاحم یاری نماید.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز در ادامه به مشکلات سنگ فروشان اشاره کردو افزود: متاسفانه بین سنگ فروشان و اتحادیه‌ها مشکل از نظر جابجایی صورت گرفته است ولی اتحادیه موظف شده تا مهر ماه وضیعت زمین انتخاب کرده را مشخص نماید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر