کد خبر: 2385 A

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز مدعی شد:

۶ هزار شاغل در حرفه‌های مختلف توسط سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز شناسایی شده‌اند/۳۰درصد مشاغلی هستند که می‌توانند در محل فعلی به فعالیت خود ادامه دهند و ۷۰درصد مابقی باید از شهر خارج شوند.

ایلنا: رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز گفت: درب و پنجره سازان و تانکرسازان در صورت ثبت نام تا بهمن ماه سازمان‌دهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سعید دبیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۹۰۰ نفر از شاغلین حرفه‌های درب و پنجره سازی، تانکر سازی، تعمیر کاران و آهن فروشان نیز در سایت سازماندهی مشاغل جهت جابجایی ثبت نام کرده‌اند و پیش بینی می‌شود با جابجایی درب و پنجره سازان که بیشترین حجم را در این میان دارند حدود ۲ هزار شغل ایجاد شود.

وی افزود: یکی از مباحث مهم شهر شیراز ساماندهی مشاغل است چرا که شیراز از این موضوع دچار آسیب‌های فراوانی شده است. به گفته وی نزدیک به ۶ هزار شاغل در حرفه‌های مختلف توسط سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز شناسایی شده‌اند که برای آن‌ها در شهرداری تشکیل پرونده شده است که از این میزان ۳۰درصد مشاغلی هستند که می‌توانند در محل فعلی به فعالیت خود ادامه دهند و ۷۰درصد مابقی باید از شهر خارج شوند.

دبیری ادامه داد: برای خروج این مشاغل به خارج از شهر نیاز به واگذاری زمین مناسب حس می‌شود که به همین منظور دولت باید با واگدازی زمین ارزان قیمت شهرداری را در مسیر ساماندهی مشاغل مزاحم یاری نماید.

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل و میادین شهرداری شیراز در ادامه به مشکلات سنگ فروشان اشاره کرد و افزود: متاسفانه بین سنگ فروشان و اتحادیه‌ها مشکل از نظر جابجایی صورت گرفته است ولی اتحادیه موظف شده تا مهر ماه وضیعت زمین انتخاب کرده را مشخص كند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر