کد خبر: 2614 A

با تشکیل مجمع اساتید و مربیان نویسنده در سازمان بسیج هنرمندان و ایجاد بانک اطلاعاتی آن‌ها، می‌توان برنامه‌ریزی منسجمی در زمینه رشد و رونق داستان‌نویسی ایجاد کرد.

شیراز - ایلنا: رییس سازمان بسیج هنرمندان فارس گفت: با تشکیل مجمع اساتید و مربیان نویسنده در سازمان بسیج هنرمندان و ایجاد بانک اطلاعاتی آن‌ها، می‌توان برنامه‌ریزی منسجمی در زمینه رشد و رونق داستان‌نویسی ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازشیراز، حجت حسنی در آیین پایانی هفتمین جشنواره ادبیات داستانی گوهر مکتوب در شیراز اظهار کرد: به رشته کشیدن کلمات بدون اندیشه کاری بیهوده است چرا که داستان نویس را با اندیشه پیوندی همیشگی است.

وی افزود: داستان‌نویسان فرمانروایان عرصه ادبیات هستند و اگر آثاری که به عهده این قشر از کاروان‌سالاران ادبیات است همراه با اندیشه نباشد سستی و رخنه در آن به وجود می‌آید.

حسنی با بیان اینکه داستان: داستان‌نویس باید تلاش کند و عرق‌ریزی روح و جرات نوشتن داشته باشد.

رییس سازمان بسیج هنرمندان فارس خاطرنشان کرد: وظیفه داستان‌نویس ترویج مکارم اخلاق است و این می‌سر نیست مگر با تسلط بر نظم و نثر و شکل‌دهی زیبا به کلمات.

وی گفت: داستان نویسی مسیر نمی‌شود جز با سعی و تلاش و نوظهوران عرصه داستان باید در آغاز راه، آثار خود را به خردمندان و پیشکسوتان این عرصه ارایه داده و نظر آن‌ها را جویا شوند.

حسنی تصریح کرد: داستان‌نویس باید تحمل ناملایمات را داشته باشد چرا که منعکس کننده زمان خویش است و باید به طور مدوام در حال تمرین و ممارست باشد.

وی با تاکید بر نقش رسانه‌ها در شناساندن هنرمندان و نویسندگان نوظهور بیان کرد: در جشنواره هفتم نقد و بررسی آثار توسط مسئولان برگزاری این جشنواره مورد نظر بوده و در این راستا نیز برگزاری یک نشست با حضور تمام افرادی که آثار خود را به دبیرخانه جشنواره گوهر مکتوب ارسال کرده‌اند، ضروری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر