کد خبر: 2861 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس:

کار مهم وبزرگی تحت عنوان صدور اسناد مالکیت روستایی از یک دهه گذشته آغاز شده است که ثمرات آن بر زندگی روستاییان مشهود وغیر قابل انکار است.

شیراز - ایلنا: اولین همایش مشترک مدیران کل ادارات ثبت اسناد واملاک وبنیاد مسکن استان فارس در سال جاری در شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، مدیر کل بنیاد مسکن فارس ظهر چهارشنبه در آیین افتتاح این همایش مشترک گفت: دراختیار داشتن سند مالکیت واحد‌های مسکونی برای روستاییان یک پشتوانه محکم در ابعاد اجتماعی، اقتصادی است.

سید علی نقی لقمانی ضمن تبریک فرارسیدن هفته دولت و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر، تعامل وهمدلی بین دو دستگاه اجرایی را نشانه وحدت رویه و پذیرش خدمت رسانی به مردم دانست و افزود: کار مهم وبزرگی تحت عنوان صدور اسناد مالکیت روستایی از یک دهه گذشته آغاز شده است که ثمرات آن بر زندگی روستاییان مشهود وغیر قابل انکار است.

وی گفت: دو دستگاه اجرایی بصورت مشترک در ابعاد قضایی و عمرانی در سطح بسیار گسترده‌ای شناسایی و صدور اسناد مالکیت روستایی را برعهده گرفتند که نتیجه مثبت آن ایجاد امنیت در زمینه مالکیت ساکنین روستا‌ها و تعیین حدود اراضی است.

به گفته وی کار بزرگی در پیش روی دو دستگاه قرار دارد و امیدواریم با بهره گیری از تجارب ارزنده دست اندرکاران این بخش به توفیقات مضاعفی دست یابیم.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس افزود: با صدور اسناد مالکیت روستایی مشکلات بسیاری از مردم ساکن این مناطق حل خواهد شد و آنان می‌توانند مشکلات قضایی، بانکی و ضمانتی خود را به این شیوه حل کنند و از یک پشتوانه محکم برخوردار باشند.

وی از مسئولین امر خواست بعد کیفی کار را بیشتر مورد توجه قرار دهند تا درآینده از بروز برخی مشکلات از جمله تعارض مالکیت‌ها جلوگیری شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر