کد خبر: 45893 A

نایب رییس انجمن کشتی آلیش استان فارس خبر داد:

با توجه به اینکه هم خانمها و هم آقایان می توانند در این رشته فعالیت کننداین رشته،رشته ای مدال آور و افتخار آفرین محسوب می شود.

شیراز- ایلنا: نایب رییس انجمن کشتی آلیش استان فارس با بیان اینکه این ورزش از جمله ورزشهای ملی است که ریشه در سنت و پهلوانی کشورمان دارد،از کسب یک مدال طلا و یک برنز توسط کشتی گیران بانوی استان فارس،درمسابقات قهرمانی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از شیراز، امین رستمی افزود: با توجه به اینکه هم خانمها و هم آقایان می توانند در این رشته فعالیت کننداین رشته،رشته ای مدال آور و افتخار آفرین محسوب می شود.

وی ادامه داد،کمتر از یکسال است که به همت جمعی از ورزشکاران و قهرمانان کشور و با مسئولیت آقای کاظم ناصر، انجمن کشتی آلیش را در استان فارس آغاز بکارکرده است.

رستمی افزود: در طی این مدت فعالیتهای زیادی از جمله برگزاری کلاسهای داوری و مربیگری برای خواهران و برادران و نیز برگذاری مسابقات قهرمانی استان خواهران و برادران و همچنین کلاسهای آموزشی تمرینی اشاره نمود که با استقبال علاقمندان مواجه و با کیفیت و کمیت قابل توجهی برگزار شد.

به گفته وی زحمات و خدمات صادقانه اعضای انجمن در اولین دوره شرکت در مسابقات قهرمانی کشور بانوان در اصفهان با کسب مدال طلای وزن 70- کیلو گرم توسط خانم مریم احمدی و مدال برنز وزن 63- کیلو گرم خانم فاطمه پرندک به ثمر نشست.

رستمی با اشاره به اینکه ا انجمن کشتی آلیش،در استان فارس نوپا بوده و از امکانات و پشتوانه مالی بسیار کمی برخوردار است  را خواستار شدو افزود:این توجه موجبات تشویق و ترغیب جوانان را جهت جذب در عرصه های ورزشی علی الخصوص کشتی آلیش فراهم می کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر