کد خبر: 85301 A

آیت‌الله ایمانی:

وقتی مسئله تبلیغ اینقدر اهمیت دارد و اثرگذار است که هم پیشوایان دین و هم پیشوایان کفر به آن توجه داشته‌اند، لذا باید در نظام جمهوری اسلامی ایران به جد دنبال شود.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: هرکجا برنامه‌ریزی داشتیم و سازمان یافته کار‌ها را پیگیری کردیم، عملکرد موفقی برجای ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی در جمع تعدادی از مبلغین حوزه علمیه قم، افزود: حوزه تبلیغ یکی از مسایل بسیار مهم و نیازمند داشتن برنامه‌ریزی و سازمان یافته کار کردن است.

آیت‌الله ایمانی با تاکید بر اینکه باید تبلیغ مبانی دینی آنهم در نظام اسلامی با برنامه دنبال شود، گفت: وقتی مسئله تبلیغ اینقدر اهمیت دارد و اثرگذار است که هم پیشوایان دین و هم پیشوایان کفر به آن توجه داشته‌اند، لذا باید در نظام جمهوری اسلامی ایران به جد دنبال شود.

امام جمعه شیراز تبلیغ را از مهم‌ترین مسائل در زندگی بشر دانست و تاکید کرد: تبلیغ برای هر فکر و اندیشه‌ای ابزار رشد و ترقی است.

وی با بیان اینکه در زمان پیامبر مکرم اسلام (ص) افرادی به‌عنوان مبلغ و مطابق با نیازهای منطقه تبلیغی خود اعزام می‌شدند، گفت: در دوران ائمه معصومین (ع) نیز گروه مبلغین تحت عنوان «دعات»، با مطالعه و بررسی دقیق انتخاب می‌شدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس یکی از مشکلات تبلیغ را کمرنگ شدن حضور مردم دانست و تصریح کرد: این دیدگاه که تبلیغ امری دولتی است صحیح نیست و همانطور که امام راحل (ره) فرمودند روحانیت باید مستقل باشد.

آیت‌الله ایمانی در بخش دیگری از سخنانش به طرح آرامش بهاری در ایام نوروز اشاره و با مثبت ارزیابی کردن این طرح، خاطرنشان کرد: انشاءالله این کار در طول سال تداوم داشته باشد و مقطعی و گذرا نباشد.

آیت‌الله ایمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر