کد خبر: 85462 A

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس:

در سال 92 در نظر داریم 4 پایگاه امداد و نجات بین شهری در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های استهبان، خرامه، فراشبند و مهر احداث كنیم.

ایلنا: مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: در سال ۸۹ برنامه راهبردی جمعیت هلال احمر استان فارس تهیه و تنظیم شد و ارزیابی‌های مستمر از میزان پیشرفت شاخص‌های این برنامه نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد اهداف برنامه راهبردی جمعیت استان تحقق یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، محمدرضا ابراهیمی در گردهمایی فصلی مدیران و روسای شعب جمعیت هلال احمر استان فارس در شیراز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این جمعیت در سال‌های ۸۹ تا ۹۱ اظهار داشت: تعداد پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری جمعیت هلال احمر استان فارس از ۱۴ پایگاه در سال ۸۹ به ۲۲ پایگاه در سال ۹۱ رسید و هم اکنون با برخورداری استان فارس از این ۲۲ پایگاه امداد جاده‌ای و ۷ پایگاه امداد کوهستان، میزان پاسخگویی جمعیت هلال احمر استان در مقایسه با سال ۸۹ بیش از سه برابر افزایش یافته است و تعداد عملیات نجات و رهاسازی هم رشد ۱۳ برابری داشته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر جمعیت هلال احمر استان فارس وضعیت رضایت بخشی را در زمینه برخورداری از ست تخصصی امداد کوهستان و ناوگان امدادی نسبت به گذشته داراست، افزود: دو انبار منطقه‌ای در شهرستان‌های شیراز و فیروزآباد برای پشتیبانی امدادی حوادث مرکز و جنوب استان وجود دارد و در صورت فراهم شدن شرایط، ساخت یک انبار منطقه‌ای دیگر در لارستان نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ابراهیمی ارائه آموزش‌های تخصصی امداد و نجات برای ۲ هزار امدادگر با همکاری مشترک معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس و دانشگاه علمی کاربردی جمعیت هلال احمر شیراز را از اولویت‌های مهم این جمعیت در سال جاری اعلام کرد و بیان داشت: در سال ۹۲ در نظر داریم ۴ پایگاه امداد و نجات بین شهری در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های استهبان، خرامه، فراشبند و مهر احداث کنیم.

احداث ۲ پایگاه امداد و نجات کوهستان در شهرستان‌های استهبان و فیروزآباد، ساخت ۴ انبار امدادی در شهرستان‌های ارسنجان، گراش، خنج و لارستان، افزایش ناوگان خودرویی، تجهیز ۲۲ انبار امدادی به تجهیزات امنیتی، جذب ۲ هزار امدادگر جدید، ساماندهی و ارائه آموزش‌های تخصصی به ۹۰۰ بانوی امدادگر در قالب تیم‌های توانا، راه اندازی آشیانه و سایت پروازی بالگرد امداد و نجات فارس، ارتقاء سطح پوشش ارتباطات رادیویی و منطقه‌ای نمودن سامانه ۱۴۷ در سطح استان فارس از دیگر مواردی بود که دکتر ابراهیمی به عنوان برنامه‌های سال جاری جمعیت هلال احمر استان فارس در حوزه امداد و نجات برشمرد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس با بیان اینکه این جمعیت در حال حاضر بیش از ۳۹ هزار داوطلب و افزون بر ۵۰۰ خانه داوطلبی فعال دارد تاکید کرد: میزان کمک‌های اهدایی و فعالیت‌های مالی و عام المنفعه داوطلبان جمعیت هلال احمر فارس در سال ۹۱ و در جریان برنامه‌های مختلفی مانند: کمک به زلزله زدگان استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی، طرح‌های همای رحمت، نیابت، داوطلبان عاشورایی، مروجین مهرورزی، حامیان سلامت، کرامت و... در مقایسه با سال ۹۰ از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

ابراهیمی جذب ۱۰ هزار عضو داوطلب جدید، آموزش ۵ هزار داوطلب و راه اندازی ۲۰۰ خانه داوطلب جدید را از برنامه‌های سال جاری جمعیت هلال احمر استان فارس در حوزه داوطلبان برشمرد.

وی از فعالیت ۷۰ کانون دانشجویی، ۵۲ کانون جوانان، ۵۶ کانون روستایی، ۲۶ کانون طلاب، ۲۶ کانون پیشاهنگی، ۱۱۳ کانون غنچه‌های پیشاهنگی هلال و ۸۸۱ کانون دانش آموزی هلال احمر در استان فارس خبر داد و گفت: افزایش کانون‌ها در سطح دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، مهدهای کودک، روستا‌ها و مراکز فرهنگی و نیز افزایش تعداد اعضای جوان به ۹۸ هزار نفر برای انجام فعالیت‌های مختلف امدادی، فرهنگی، عام المنفعه و مناسبتی جزو برنامه‌های سال ۹۲ جمعیت هلال احمر فارس در حوزه جوانان است.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ارائه خدمات پرستاری، پزشک عمومی، دندانپزشکی و واکسیناسیون در درمانگاه هلال خاطر نشان کرد: نگاه جمعیت هلال احمر به حوزه درمان اعم از خدمات درمانگاه، توانبخشی و داروخانه نگاه انتفاعی نیست و همواره به مقوله درمان اقشار نیازمند و مددجویان مساعدت ویژه‌ای صورت گرفته است.

وی به تشریح فعالیت‌های تیم BHCU جمعیت هلال احمر در مناطق زلزله زده استان‌های آذربایجان شرقی و بوشهر پرداخت و گفت: تیم درمان اضطراری جمعیت فارس علاوه بر برگزاری مانورهای بهداشتی و درمانی در مناطق محروم فارس، در حوادث چند سال اخیر نیز مشارکت فعال داشته است و به مردم مناطق حادثه دیده خدمات پزشکی، پرستاری، مامایی، بهداشت محیط و حمایت روانی ارائه نموده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به رشد ۳۰ درصدی تعداد نسخ پیچیده شده در داروخانه این جمعیت در سال ۹۱ نسبت به سال قبل از آن، از فروش بیش از ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دارو در داروخانه هلال احمر فارس در سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: در سال ۹۲ مرکز چشم پزشکی نجات شیراز افتتاح و راه اندازی می‌شود و ضمن گسترش درمانگاه هلال شیراز، راه اندازی درمانگاه و داروخانه هلال احمر جهرم نیز در اولویت قرار می‌گیرد.

ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه هم اکنون ۲۵ شعبه شهرستانی و یک نمایندگی جمعیت هلال احمر در فارس فعال است، افزود: شعب زرین دشت، خنج، مهر، خرامه و رستم طی دو سال گذشته تاسیس شد و در سال جاری نیز می‌کوشیم مجوز راه اندازی شعب سروستان، کوار، بوانات و پاسارگاد را از جمعیت مرکز اخذ کنیم.

وی فهرست پروژه‌های افتتاح شده جمعیت هلال احمر فارس در سال ۹۱ را به شرح زیر برشمرد:

مرکز آموزش همگانی و دانشگاه علمی کاربردی جمعیت هلال احمر شیراز، پایگاه امداد و نجات بین شهری خفر جهرم، ساختمان اداری – امدادی جمعیت هلال احمر ارسنجان، مرکز نگهداری سگ‌های تجسس، محوطه سازی ساختمان شماره ۲ جمعیت هلال احمر فارس در بلوار سیبویه، انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان‌های نی ریز و گراش، کتابخانه دانشگاه علمی کاربردی جمعیت هلال احمر شیراز و مجتمع فدک نی ریز.

ابراهیمی با اشاره به رشد قابل توجه اعتبارات عمرانی جمعیت هلال احمر فارس در سال‌های اخیر بویژه در سال گذشته، به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات پرداخت و از پوشش ۹۰ درصدی شبکه VOIP استانی، راه اندازی پرتال استان فارس، ایجاد اتوماسیون اداری تحت وب، تهیه شناسنامه سخت افزاری سیستم‌ها و ارتقای پهنای تجهیزات شبکه داخلی از ۱۰۰ به ۱۰۰۰ خبر داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر فارس احداث ساختمان اداری – امدادی شیراز، ساختمان اداری – امدادی شهرستان‌های فراشبند و ممسنی و اردوگاه امدادی جهرم را از دیگر پروژه‌های عمرانی جمعیت هلال احمر فارس در سال جاری اعلام کرد.

ابراهیمی در ادامه به افزایش مطلوب میزان درآمدی جمعیت استان در سال ۹۱ اشاره کرد و گفت: در زمینه جذب اعتبارات اختصاصی، اعتبارات درآمدی، اعتبارات تملک استانی و اعتبارات عمومی تملک در سال ۹۱ نسبت به سال‌های پیش از آن پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم.

وی در پایان از روسای شعب خواست نسبت به پیگیری اخذ سند املاک فاقد سند و همکاری با واحد حقوقی و املاک جمعیت هلال احمر فارس در این زمینه برای احیا و ساماندهی اموال جمعیت اقدام نمایند.

گفتنی است در ادامه این جلسه روسای شعب آباده، لارستان، استهبان، کازرون و مرودشت به عنوان سخنگو به ترتیب مباحث کاری، مشکلات و راهکارهای پیشنهادی مربوط به شعب مناطق شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکزی استان فارس را بیان نمودند. معاونان و مدیران ستادی نیز مسائل مربوط به حوزه‌های کاری خود را تبیین کردند و در پایان مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس به جمع بندی مسائل مطروحه در این گردهمایی پرداخت.

جمعیت هلال احمر استان فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر