کد خبر: 86379 A

بامشارکت خیرین نیک اندیش ۱۶۹ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت بیش از ۴۷ میلیارد ریال از زندان‌های فارس آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

ایلنا: یازدهمین جلسه هیات مدیره این ستاد به ریاست موسی احمدی مدیرکل زندان‌های فارس و اعضاء هیات مدیره تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، سیدرضا اسکندری مدیرعامل ستاد مردمی دیه استان فارس در حاشیه این جلسه و در جمع خبرنگاران گفت: بامشارکت خیرین نیک اندیش ۱۶۹ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت بیش از ۴۷ میلیارد ریال از زندان‌های فارس آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشتند.

سیدرضا اسکندری افزود: این زندانیان از ابتدای سال جاری تا هفته نخست تیرماه آزاد شده‌اند که ۸۱ نفر به جرم مهریه، ۶۱ نفربه جرم محکومیت مالی به غیر از کلاهبرداری و ۲۷ نفر به جرم عدم توان در پرداخت دیه تصادفات و حوادث ناشی از کار در زندان به‌سر می‌بردند که به همت ستاد مردمی دیه استان فارس آزاد شدند.

اسکندری گفت: هیات مدیره ستاد مردمی دیه استان فارس به صورت جدی درحال پیگیری و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در استان فارس است و در جلسات هفتگی خود ضمن بررسی آخرین وضعیت زندانیان جرائم غیرعمد در زندان‌های استان فارس، بستر آزادی و بازگشت آنان به جمع خانواده و جامعه را فراهم می‌آورد.

وی اظهارداشت: شورای حل اختلاف و سازش مستقر در این ستاد با برگزاری جلسات متعدد با شاکیان، ضمن جلب رضایت آنان، نقش به‌سزایی در تسریع آزادی زندانیان جرائم غیرعمد داشته است.

مدیرعامل ستادمردمی دیه استان فارس افزود: خیرین استان فارس همواره در کشور پیشتاز هستند که این امر موجب مشارکت چشم‌گیر آنان در عرصه‌های اجتماعی از جمله آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بوده است.

ستادمردمی دیه فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر