کد خبر: 86750 A

دانشجوی مخترع و كار آفرین دانشگاه پیام نور شیراز دستگاه تشخیص هویت هوشمند با قابلیت پردازش تصویر ساخت.

ایلنا: دانشجوی مخترع و کارآفرین دانشگاه پیام نور شیراز دستگاه تشخیص هویت هوشمند با قابلیت پردازش تصویر ساخت.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، داریوش توانا دانشجوی رشته برق و کنترل، از دستاورد پژوهشی خود با عنوان دستگاه تشخیص هویت هوشمند با قابلیت پردازش تصویر و ارسال اطلاعات بر روی شبکه در دانشگاه پیام نور شیراز رونمایی کرد.
وی این طرح را با همکاری زرین تاج زرین مصدق و ابراهیم رشیدی دو تن از دانشجویان رشته کامپیو‌تر دانشگاه پیام نور کازرون و همچنین حمایت و همفکری کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور شیراز به مدت ۶ ماه ساخته است و انتظار می‌رود که با حمایت مسئولین قابلیت تجاری سازی و تولید انبوه را داشته باشد.
توانا، دبیر میز برق کانون کارآفرینی دانشگاه پیام نور شیراز اظهار داشت: این دستگاه با هدف هوشمندسازی و تشخیص هویت افراد طراحی شده است و با استفاده از این دستگاه که قابلیت انتقال اطلاعات بر روی شبکه و بانکهای اطلاعاتی تحت وب را دارد، می‌توان روند شناسایی افراد را با دقت بالا‌تر انجام داد و از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کرد.
داریوش توانا، عضو انجمن روباتیک دانشگاه و حائز رتبه بر‌تر المپیاد روباتیک دانشگاه پیام نور، ابراز امیدواری کرد: با حمایت از این اختراع می‌توان زمینه اشتغال و کارآفرینی را فراهم آورد و از آن در تشخیص هویت دانشجویان در برگزاری امتحانات دانشگاه استفاده کرد.

وی که پیش از این نیز موفق به ساخت دستگاه روبات پرنده با قابلیت عکسبرداری شده است، از حمایت مسئولین به ویژه رییس دانشگاه پیام نور استان فارس، رییس دانشگاه پیام نور شیراز، معاونت فرهنگی و امور دانشجویی و کانون کارآفرینی پیام نور شیراز تقدیر و تشکر کرد.

دانشگاه پیام نور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر