کد خبر: 8696 A

سلطان اهدا خون دنیا برای ۱۹۲ بار در پایگاه انتقال خون شهرستان جهرم خون اهدا کرد.

شیراز – ایلنا: سلطان اهدا خون دنیا برای ۱۹۲ بار در پایگاه انتقال خون شهرستان جهرم خون اهدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ازشیراز، در این مراسم که فرماندار و مدیران دانشگاه علوم پزشکی جهرم حضور داشتند، دکتر سیدمحمدحسن شیخ الاسلامی رکورد دار اهدای خون در دنیا در این مراسم طی سخنانی گفت: بنده با الگو گرفتن از سنت پیامبر اسلام (ص) سعی کردم سفارشات ائمه در مسیر زندگی پیاده کنم.

شیخ الاسلامی درباره انگیزه خود در امر اهدای خون ابراز داشت: حدود ۵۰ سال قبل در حین فعالیت‌های پزشکی متوجه شدم زنی باردار در هنگام وضع حمل با مشکل خونریزی رو به رو است و در معرض مرگ قرار دارد و این خانم نیاز مبرم به اهدا خون داشت همین مشاهده وضع سخت این زن باعث توجه من به امر اهدای خون شد و تا به امروز با اهدا خون سلامتی خود را مدیون این امر خداپسندانه می‌دانم.

وی افزود: با اهدا خون رضای خدا و دعای خیر بیماران همراه فرد اهداکننده است زیرا امر خیر هرچه پوشیده‌تر باشد نزد خداوند والا‌تر دیده می‌شود.

این متخصص طب خون خاطرنشان کرد: من از همه مردم می‌خواهم با اهدا خون به رفع مشکل بسیاری از بیماری‌ها و سلامتی خویش کمک کنند.

شیخ الاسلامی بیان کرد: شعار قرآنی «هرکس جان انسانی را نجات بخشد گویی که جان همه انسان‌ها را نجات بخشیده» باید سرلوحه همه مردم جامعه باشد.

وی از مدیران شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی جهرم خواست در امر توسعه پایگاه انتقال خون در جهت این اقدام خداپسندانه تلاش بیشتری کنند.
گفتنی است شیخ الاسلامی تاکنون ۱۹۲ بار خون اهدا کرده است که هر بار ۵۰۰ سی سی خون اهدا کرده است و این مقدار برابر ۹۵. ۵ لیتر خون و معادل ۱۹. ۱ برابر کل خون یک فرد سالم می‌باشد.

خاطرنشان می‌شود: این رکورد دار دنیادر دوران دفاع مقدس ۱۶ ماه پیاپی بدون وقفه هر بار ۵۰۰ سی سی خون اهدا کرده و اگر چه طبق موازین جهانی سن اهدا خون ۱۶ تا ۶۵ سال می‌باشد شیخ اسلامی در سن ۷۸ سالگی در سال ۴ بار به صورت مداوم خون اهدا می‌کند.
پایان پیام

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر