کد خبر: 87724 A

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی:

اینکه یکدیگر را تشویق و تقدیر کنیم بد نیست، ولی بهتر است نقاط ضعف و کم کاری‌ها را نیز بگوییم.

ایلنا: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی که در مراسم بزرگداشت روز صنعت و معدن در شیراز سخن می‌گفت از عملکرد این حوزه در فارس انتقاد کرد و افزود: این فعالیت‌ها درشان نام استان فارس نیست.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، جعفر قادری با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر و تشویق و اهداء تندیس به فعالین این رشته گفت: اینکه یکدیگر را تشویق و تقدیر کنیم بد نیست ولی بهتر است نقاط ضعف و کم کاری‌ها را نیز بگوییم.
وی با اشاره به توانمندی‌های استان فارس در حوزه‌هایی همچون گاز و نفت و مجاورت با استان‌های نفت خیز دیگر و وجود دانشگاه‌های متعدد و فعالیت‌های منحصر به فرد پزشکی و الکترونیک و داشتن افراد و نخبگانی که در آمریکا و اروپا به کار و تحصیل مشغولند، افزود: متاسفانه نتوانسته‌ایم از این پتانسیل‌ها استفاده کنیم.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی آمار‌های ارائه شده توسط رئیس اتاق صنعت و معدن و معاون وزیر صنعت و معدن را قابل قبول ندانست و افزود: چگونه است که استان‌های همجوار علیرغم نداشتن پتانسیل‌هایی چون معادن مختلف و خاک سیلیس که برای تولید شیشه مناسب است و فولاد و گاز و نفت که ما در استان فارس داریم موفق به جذب سرمایه‌گذار داخلی و خازجی شده‌اند، ولی ما با بهانه قرار دادن مشکلات و تحریم‌ها دراین رابطه عاجز بوده‌ایم.
عضو کمسیون اقبصادی مجلس گفت: هنر یک مدیر این است که در تنگنا‌ها بتواند گرهی از مشکلات را باز کند و حوزه تحت مدیریتش را به پیش ببرد، وگرنه هر کسی در شرایط عادی می‌تواند ادعای مدیریت کند.

وی در ادامه افزود: در خیلی از کشور‌ها مشکل تحریم وجود دارد، ولی این دلیل نمی‌شود که دست روی دست گذاشت و همه چیز را به گردن تحریم‌ها گذاشت.
قادری خطاب به مدیران حوزه صنعت فارس افزود: حتی یک بار هم طرحی از طرف شما آورده نشد که ما در جذب سرمایه‌های خارج از استان کمک کنیم. ما باید به جای حل مشکلات موردی و فردی مسایل کلان را پیگیری کنیم و با ایجاد زیرساخت‌ها بستر سرمایه‌گذاری و کار را فراهم کنیم. لذا حل مشکلات موردی مردم مقطعی است و سودی در دراز مدت برای استان ندارد.
نماینده مردم شیراز ادامه داد: در چند سال گذشته هرچه تلاش کردیم که شورای گفتگو را تشکیل دهیم، متاسفانه دولت همکاری نکرد اما با توجه به دیدار با دکتر روحانی مطرح شدن این گونه مسایل و با دیدگاه مثبتی که ایشان در این رابطه دارند امیدواریم به‌زودی مشکلات مرتفع و این خواسته‌ها محقق شود.

جعفر قادری نماینده مردم شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر