کد خبر: 87781 A

استاندار فارس:

در اسلام تولید ثروت برای تولید بیشتر تاکید شده است نه برای انباشت سرمایه، یکی از معاملات مکروه در اسلام خرید و فروش زمین است، بنابراین نگاه تولیدکننده به کار و تولید با تغییر کرده و اصلاح شود و ثروت تولید شده از این مسیر در خدمت افزایش تولید قرار گیرد.

ایلنا: استاندار فارس گفت: چند نگاه اشتباه در بخش صنعت، تولید و کارآفرینی وجوددارد که برای دستیابی به رشد مطلوب، نیازمند اصلاح آن هستیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، حسین صادق‌عابدین امروز دوشنبه 17 تیرماه در جلسه تجلیل از کارآفرینان بر‌تر استان فارس، افزود: نگاه کارگر به کار، نگاه کارفرما به کارگر و تولید، نگاه مسئولان به کارآفرین و تولید و نگاه مردم به تولیدکننده باید اصلاح شود.
صادق‌عابدین تاکید کرد: اگر به‌جای کارگر روزمزد، کارگر کارمزدی داشته باشیم و به ازای میزان تولید حقوق و مزایا را تعیین کنیم، ‌ رشد صنعت را به‌دنبال خواهد داشت.
وی گفت: در اسلام تولید ثروت برای تولید بیشتر تاکید شده است نه برای انباشت سرمایه، یکی از معاملات مکروه در اسلام خرید و فروش زمین است، بنابراین نگاه تولیدکننده به کار و تولید با تغییر کرده و اصلاح شود و ثروت تولید شده از این مسیر در خدمت افزایش تولید قرار گیرد.
استاندار فارس تغییر مردم به تولید کننده و اینکه همه به‌دنبال کندن از کارآفرین و تولید کننده نباشند و همچنین اصلاح نگاه مدیران به تولید و تولید کننده و حمایت مداوم از این بخش را از ضرورت‌ها دانست.
صادق‌عابدین در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه از ابتدای دولت، تحریم‌ها روز به‌روز شدید‌تر شده است، گفت: مردم با همتی که نشان دادند این تحریم‌ها را به فرصت بدل کرده و امروز شاهد رشد ۱۰ برابری تولید علم در مقایسه با میانگین جهانی در ایران هستیم.
استاندار فارس رشد صادرات غیرنفتی در کشور را یادآور و متذکر شد: سال گذشته تنها در استان فارس شاهد رشد ۱۳۸ برابری صادرات غیرنفتی بودیم، رقمی که برخی رسیدن به آن را رویا عنوان می‌کردند.
صادق‌عابدین با تاکید بر لزوم توجه به بخش معدن و صنایع معدنی به‌عنوان یک ظرفیت بزرگ در کشور که می‌تواند در حد ایده‌آل جایگزینی مطلوب برای نفت و ثروت تولید شده ازمحل درآمدهای نفتی باشد، گفت: در استان فارس معادن فراوانی وجود دارد و تنها یک معدن کرومیت موجود در لامرد و ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری وابسته به آن می‌تواند جنوب را متحول کند.
استاندار فارس با اشاره به تولید محصولات متنوع کشاورزی در فارس، گفت: آب را از عمق ۴۰۰ متری زمین با زحمت خارج و آنرا بعضا صرف کشت برخی محصولات می‌کنیم که ارزش افزوده مناسبی ندارد، حال آنکه می‌توان با تولید گیاهان دارویی و ایجاد صنایع فرآوری این محصولات، زمینه تولید ثروت و درآمد مناسب از محل کشاورزی را فراهم کرد.
صادق‌عابدین گفت: امروز قیمت هر یک کیلو انار صادراتی در بهترین حالت یک و نیم دلار است، حال آنکه کرم پوستی (crem) تولید شده از انار، با قیمتی حدود ۷۰ دلار عرضه می‌شود.

استاندار فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر