کد خبر: 91941 A

نماینده ولی فقیه در استان فارس:

آن شخصی که حسینی است باید به گونه‌ای باشد که دشمن از وی بهراسد و او را از خود نداند یعنی موضع‌گیری‌ها، رفتار، گفتار و عمل شیعه واقعی زینت اهل بیت (ع) و خاری در چشم دشمن است.

ایلنا: نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: آن شخصی که حسینی است باید به گونه‌ای باشد که دشمن از وی بهراسد و او را از خود نداند یعنی موضع‌گیری‌ها، رفتار، گفتار و عمل شیعه واقعی زینت اهل بیت (ع) و خاری در چشم دشمن است.
به گزارش خبرنگارایلنا از شیراز، آیت‌الله اسدالله ایمانی، امروز در جمع رؤسای هیئات مذهبی و مداحان اهل بیت (ع) شیراز با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: اشعار و مرثیه‌های دارای محتوای بلند چه در قالب ادبیات با زبان خاص و چه به صورت محلی که برای عموم مردم قابل فهم باشد از نظر اهل بیت (ع) پسندیده است.
وی با اشاره به اینکه خواندن مرثیه و شعر بر امام حسین (ع) سفارش زیادی شده است، افزود: در آن زمان برای حفظ راه اهل بیت (ع) این کار بسیار مهم بوده و آوردن و نام اباعبدالله (ع) مانند بر دوش گرفتن چوبه‌دار خود بوده است و اگر شعرا و مداحانی که جان خویش بر کف دست گرفتند و در کوی و برزن نام حسین (ع) بردند، نبودند امروز شاید این نام کم‌رنگ شده بود.

آیت‌الله ایمانی تأکید کرد: عظمت نام اباعبدالله‌الحسین (ع) به اندازه‌ای است که اگر شعرا نام ایشان را با اخلاص بیاورند انسان را از آلودگی پاک می‌کند و امام حسین (ع) آب است، طاهر و طاهر کننده است و مانند آب زلایی است که آلودگی را شست‌و‌شو می‌دهد. امام جمعه شیراز اظهار کرد: ما شیعیان به سبب انتساب به ابا عبدالله‌الحسین (ع) باید موضع‌گیری‌ها، برخورد‌ها، حشر و نشر و نشست و برخاستمان برای اهل بیت (ع) باشد و این سرمایه را حفظ کنیم.

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آن شخصی که حسینی است باید به گونه‌ای باشد که دشمن از وی بهراسد و او را از خود نداند یعنی موضع‌گیری‌ها، رفتار، گفتار و عمل شیعه واقعی زینت اهل بیت (ع) و خاری در چشم دشمن است و ما به عنوان شیعه و غلام اباعبدالله (ع)، باید این عزت و آبرو را که از نام حسین (ع) گرفته‌ایم حفظ کنیم.

آیت‌الله ایمانی تصریح کرد: دام و دانه در این روزگار بسیار است و باید مراقب بود زیرا می‌خواهند از نیروهای مذهبی نقطه ضعف و ایراد بگیرند و باید در خانه، بازار، محله و مسجد هوشیار بود که عزت و سربلندی خود را حفظ کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر